Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím nahradiť starý HDD v priemyselnom stroji

Mám HDD Toshiba MK1003MAV, 1083MB (CYL2100, H16, S63), 2.5", PATA, osadený v riadiacej jednotke priemyselného stroja.

Existuje nejaká možnosť tam osadiť namiesto neho niečo súčasné, čo by dokázalo emulovať presne daný počet cylindrov, hláv a sektorov? Tak, aby som dokázal skopírovať pôvodný HDD presne 1:1.

Nastavovať inú geometriu sa veľmi nedá, neviem aký tam je OS, nemám žiadne inštalačky atď.

Momentálne idem hľadať starý PC, ktorý ho dokáže načítať a budem dúfať, že sa niečo podarí vyťahať.

Hrábl jsem do starých disků z notebooků a jeden totožný tady mám. Jestli je funkční nevím, zkusím ho připojit, nicméně protože má na sobě ještě plech na kterém se to do NB dává vyvozuji z toho že jsem jej vytáhl před sešrotováním z NB.

Aktualizace: je funkční, ještě na něm jsou data z roku 97/02 :-) . Jestli tam jsou vadné sektory zatím nevím.