Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zachránit data z LVM oddílu

Dobrý den,
prosím vás, poraďte. Na jednom počítači se nějak pokazily operační systémy (dualboot) a nelze nabootovat ani do jednoho OS. Bohužel na několika diskových oddílech jsou cenná data, o která nechci přijít. Doposud se mi vždy povedlo ve všech takových případech z různých PC i operačních systémů data uvězněná na HDD zachránit.

Ale tady poprvé nastává problém, diskové oddíly s daty jsou typu LVM a standardní postupy záchrany dat selhávají, po nabootování Linuxového Live CD se LVM diskové oddíly HDD nechtějí nechat připojit ani přečíst a tváří se jako nepřipojitelné a nečitelné, dokonce i po instalaci lvm2 balíčku.

Prosím poraďte, jak na to. Děkuji moc, budu Vám moc vděčný.

Doposud se mi vždy povedlo ve všech takových případech z různých PC i operačních systémů data uvězněná na HDD zachránit.

V tomto případě je jedno ponaučení, že dokud uživatel nepřijde o data, tak se neobtěžuje zálohovat.
Možná pomůže spustit Hirens boot nebo dlc boot, to je tak jediné, co mě napadá.