Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor do 3500 Kč

Potřebuju poradit nějaký good monitor do 3500kč.
Změna předmětu, původně: Monitor (karel)
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Většině uživatelů jeden digitální vstup stačí. Kdo připojuje více zařízení najednou, tak bude vědět co chce a uvede to rovnou do požadavků.
Analog tam je, chleba nežere, takže jeho přítomnost vůbec nevadí.
Pro mě byla podstatná u tohoto monitoru možnost uchycení na VESA držák na stěnu. Podstatnější, než dva digi vstupy.

Jenže jeden je BenQ a druhej VA panel. Iiayamu jsem taky kupoval, ale na VA panelu mě dost zklamaly pozorovací úhly a mělo to mrtvej pixel. Vrátil jsem to a koupil uvedený Samsung, ti dávají záruku na nula vadných pixelů.

Doporučil jsem prostě jen to, s čím mám osobní zkušenost, ne jen podle parametrů v obchodě.

Rozzdíl mezi VA a IPS/PLS je jasnej někomu sedne to jinýmu něco jinýho to beru,ale ta opičárna Samsungu s Zero Pixel Defect ja absolutně k smíchu a akorát tak marketing nic víc,aneb bod 1 ohledně tý jejich podmínky reklamace,protože při objednání přes net můžeš vrátit každej monitor do 14 dnů bez udání důvodu,jenom ta Iiayama to garantuje opravdu a to měsíc od zakoupení.(vadnej pixel na ten kápneš všude a Samsung není vyjímka a ani na ceně monitoru nezáleží) :-)

že spotřebitel výrobek reklamoval do 3 dnů od data prodeje

Alespoň to dává nějakou naději, že si dávají záležet, že nepošlou do oběhu vadnej pixel. U IIyamy se mi to právěže stalo. Ten Samec má obraz bez kazů a barvy jsou, vůči tomu mýmu starýmu TN monitoru, jak víno. S cenou pod tři litry v tom nevidím naprosto žádnej zádrhel.
Ohledně záruky Zero pixel - u nás tu 14 denní lhůtu máme, ale mají ji i ostatní země? A když to někdo koupí v kamenným obchodě a doma vybalí, tak prodejce může dělat obstrukce kvůli pixelu. Nedávají to všichni výrobci.

Kupoval jsem nedávno monitor nad 5 + takže jsem projížděl recenze a komenty u všech značek v četně Samsungu i Philipsu (panel Samsung) do 15000Kč a vadnej pixel není nic ojedinělího napříč značkama a cenama,nikdo si dneska nedává záležet na ničem.Jak to maj ostatní země v EU tak by to měli mít stejně ne? Kamenej obchod bych do toho asi dneska netahal protože větší obchody tam už je možnost objednat přes net a pak vyzvednout na krámě,nebo i kamenný nabízej vrácení do 14 dnů sami taky a menší s mizerným výběrem a přepálenejma cenama nemá cenu ani komentovat to ani nechápu kdo tam může něco nakupovat při tom výběru a cennách všeho.

Kdyby lidi nenakupovali v kamenných obchodech, tak by zkrachovali. Kupodivu existují i přes ty přepálený ceny. Nedávno jsem tam viděl klávesnici za cenu o dost vyšší, než za jakou jsem tu klofnu koupil v setu i s myší. A obvykle tam kupují lidi, co si s internetem moc nerozumí, tedy starší generace. Typický příklad - děda koupí vnukovi k narozkám novej monitor, tak jdou do místního elektra a tam si mladej vybere podle designu, protože tomu ani jeden z nich nerozumí.

Osobne uz nedoporucuji monitory bez DisplayPortu, ten konektor je jasne preferovanej obema vyrobci grafik jak NVidii tak AMD, tudiz by ho mel mit i monitor.

Sice se na grafikach naleza i HDMI, ale muze se casem stat, ze bude jen jedno, uzivatel bude chtit pripojit TV nebo treba VR sadu, takze je dobry mit tohle poreseny na monitoru mit Displejport. Pak se vyhne ruznym problematickym prevodnikum a podobne.

Ty monitory, co jsem odkazoval prosli na CZC pres filtr, ze maji mit DP, tak doufam, ze tam je.

Jaké jsou další požadavky?
Já v této cenové relaci koupil před asi 5-8 lety ASUS 242 (24" full-HD VGA DVI HDMI) a jsem celkem spokojený i když značka ausus nevzbuzuje příliš důvěru. Už si to přesně nepamatuju, do 3 tisíc jsem se určitě vešel, šlo tehdy o monitor na ful-HD náhled, protože vše co jsem měl mělo max 1280x1024. Schválně koukám a výběr je celkem slušný. Alza má pro cenu do 4000 a úhlopříčku nad 22" celkem 151 položek.

Teď jde o to, jaké jsou další požadavky, pokud by to byla co největší úhlopříčka a fullHD (pro počítač to považuju za absolutní minimum), pak bych uvažoval o https://www.alza.cz/27-philips-273v7qsb-d5077327.htm (ještě o kousek dražší s HDMI https://www.alza.cz/27-philips-273v7qdsb-d5077326.htm) samozřejmě bych se kouknul, jestli ho nemá někdo levněji, alza patří obvykle k nejdražším, ale dobře se tam hledá. Svou cenou mírně 3500 přesahuje.