Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor do 3500 Kč

Potřebuju poradit nějaký good monitor do 3500kč.
Změna předmětu, původně: Monitor (karel)
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Většině uživatelů jeden digitální vstup stačí. Kdo připojuje více zařízení najednou, tak bude vědět co chce a uvede to rovnou do požadavků.
Analog tam je, chleba nežere, takže jeho přítomnost vůbec nevadí.
Pro mě byla podstatná u tohoto monitoru možnost uchycení na VESA držák na stěnu. Podstatnější, než dva digi vstupy.

Jenže jeden je BenQ a druhej VA panel. Iiayamu jsem taky kupoval, ale na VA panelu mě dost zklamaly pozorovací úhly a mělo to mrtvej pixel. Vrátil jsem to a koupil uvedený Samsung, ti dávají záruku na nula vadných pixelů.

Doporučil jsem prostě jen to, s čím mám osobní zkušenost, ne jen podle parametrů v obchodě.

Rozzdíl mezi VA a IPS/PLS je jasnej někomu sedne to jinýmu něco jinýho to beru,ale ta opičárna Samsungu s Zero Pixel Defect ja absolutně k smíchu a akorát tak marketing nic víc,aneb bod 1 ohledně tý jejich podmínky reklamace,protože při objednání přes net můžeš vrátit každej monitor do 14 dnů bez udání důvodu,jenom ta Iiayama to garantuje opravdu a to měsíc od zakoupení.(vadnej pixel na ten kápneš všude a Samsung není vyjímka a ani na ceně monitoru nezáleží) :-)

že spotřebitel výrobek reklamoval do 3 dnů od data prodeje

Alespoň to dává nějakou naději, že si dávají záležet, že nepošlou do oběhu vadnej pixel. U IIyamy se mi to právěže stalo. Ten Samec má obraz bez kazů a barvy jsou, vůči tomu mýmu starýmu TN monitoru, jak víno. S cenou pod tři litry v tom nevidím naprosto žádnej zádrhel.
Ohledně záruky Zero pixel - u nás tu 14 denní lhůtu máme, ale mají ji i ostatní země? A když to někdo koupí v kamenným obchodě a doma vybalí, tak prodejce může dělat obstrukce kvůli pixelu. Nedávají to všichni výrobci.

Kupoval jsem nedávno monitor nad 5 + takže jsem projížděl recenze a komenty u všech značek v četně Samsungu i Philipsu (panel Samsung) do 15000Kč a vadnej pixel není nic ojedinělího napříč značkama a cenama,nikdo si dneska nedává záležet na ničem.Jak to maj ostatní země v EU tak by to měli mít stejně ne? Kamenej obchod bych do toho asi dneska netahal protože větší obchody tam už je možnost objednat přes net a pak vyzvednout na krámě,nebo i kamenný nabízej vrácení do 14 dnů sami taky a menší s mizerným výběrem a přepálenejma cenama nemá cenu ani komentovat to ani nechápu kdo tam může něco nakupovat při tom výběru a cennách všeho.

Kdyby lidi nenakupovali v kamenných obchodech, tak by zkrachovali. Kupodivu existují i přes ty přepálený ceny. Nedávno jsem tam viděl klávesnici za cenu o dost vyšší, než za jakou jsem tu klofnu koupil v setu i s myší. A obvykle tam kupují lidi, co si s internetem moc nerozumí, tedy starší generace. Typický příklad - děda koupí vnukovi k narozkám novej monitor, tak jdou do místního elektra a tam si mladej vybere podle designu, protože tomu ani jeden z nich nerozumí.