Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - asi pokročilejší funkce

zdravím všechny znalce Excelu,

nevěděl byste prosím někdo, co v přiloženém excel souboru zajistí:

1. šedivost každého druhého řádku (nelze běžným formátem buňky přebarvit/vrátit na bílou)
2. žluté okénko "Select products from the drop-down list" které se objeví po kliknutí do kteréhokoli řádku tabulky ve spojených sloupcích E-J (zřejmě to není běžný komentář?)

Je to pro mě záhada.

Přiložený soubor vznikl prostým překopírováním kousku tabulky z hotového programu (takže prosím ignorujte #REF v buňkách), a dvěma věcem výše bych rád porozuměl.

2. Potřebuješ seznam produktů (klidně na jiném listu), pak se vloží přes validaci dat a drop down list (seznam) oblast dat se seznamem

Tady v tom excel souboru přece nemám žádný seznam produktů. Můžeš mi to nějak ukázat rovnou v kódu tohohle excel souboru, kde se to žluté okénko bere?