Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Excel - asi pokročilejší funkce

zdravím všechny znalce Excelu,

nevěděl byste prosím někdo, co v přiloženém excel souboru zajistí:

1. šedivost každého druhého řádku (nelze běžným formátem buňky přebarvit/vrátit na bílou)
2. žluté okénko "Select products from the drop-down list" které se objeví po kliknutí do kteréhokoli řádku tabulky ve spojených sloupcích E-J (zřejmě to není běžný komentář?)

Je to pro mě záhada.

Přiložený soubor vznikl prostým překopírováním kousku tabulky z hotového programu (takže prosím ignorujte #REF v buňkách), a dvěma věcem výše bych rád porozuměl.

2. Potřebuješ seznam produktů (klidně na jiném listu), pak se vloží přes validaci dat a drop down list (seznam) oblast dat se seznamem

Tady v tom excel souboru přece nemám žádný seznam produktů. Můžeš mi to nějak ukázat rovnou v kódu tohohle excel souboru, kde se to žluté okénko bere?

Nechci sem dávat soubor s ostrými daty, proto jsem překopíroval jen kousek jednoho listu.

A přes ty nefunkční odkazy se objevuje to žluté okénko, které není komentář. Můžeš tedy ukázat na nějakém svém kraťoučkém souboru, jak vznikne to žluté okénko, a jak do něj napíšeš co chceš?

Okénko se objevuje tobě. Ne pokud máš jen tu ukázku s nefunkčními odkazy, kterou jsi poslal.
A pokud se to ukazuje tobě, tak tam máš zřejmě další excel, který ten seznam odkazuje.
Můžeš aspoň zkopírovat obsah těch odkazů z funkčního excelu? Třeba ti pak dojde, odkud se ten seznam tahá...

Když se pak podíváš na mou odpověď, jak se seznam dělá, třeba narazíš na zdroj toho seznamu.
Klidně to může být na dalším listu v tom tvém excelu, který je skrytý

To žlté okienko je výzva na výber konkrétnej hodnoty zo zoznamu hodnôt. (Drop down list je rozbaľovací zoznam prípustných preddefinovaných hodnôt pre danú bunku)
T.j, každá bunka, pri ktorej sa Ti to okienko zobrazí, má mať priradený výberový zoznam. Tvoja ukážka ho priradený nemá, preto sa zoznam ani nezobrazí.

Zoznam hodnôt sa dá vytvoriť nástrojom "Overenie údajov" na karte "Údaje", kde máš dve možnosti:
1 niekde bokom v exceli vytvoríš zoznam možných hodnôt a na tento zoznam sa odkážeš v bunkách, kde sa Ti zobrazuje to žlté políčko
2 priamo v v nástroji "Overenie údajov" si zvolíš povoliť: "Zoznam" a v zdroji údajov vymenuješ možné hodnoty, oddelené bodkočiarkou

Čo sa týka podfarbenia každého druhého riadka tabuľky, pokiaľ máš Excel 2016 (neviem, či to dokázal už aj skorší), tak pokiaľ si na ľubovoľnej bunke oblasti tabuľky a na karte "Vložiť" zvolíš nástroj "Tabuľka", tak sa podfarbí každý druhý riadok hneď, bez potreby riešenia podmienenými formátmi.

V prílohe Ti prikladám Tvoj súbor doplnený o Drop down list. Keď klikneš napr na bunku E2, napravo od zlúčených buniek E-J sa ukáže rozbaľovacia šípka. Keď na ňu klikneš, rozbalí sa ti zoznam údajov, z ktorých si môžeš vybrať.
Zoznam je vytvorený druhým spôsobom, t.j. vymenovaním prípustných hodnôt priamo v nástroji Overenie údajov