Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dva monitory

Dobrý deň,

chcel by som Vás požiadať o radu s prepojením dvoch monitorov. K noťasu som cez HDMI pripojil monitor, ktorý by som chcel používať ako primárny a noťasový ako rozšírenie. Ak nastavím extend, tak automaticky ako primárny určí ten na notebooku a ako rozšírený pridá ten pripojený (notebook má 15 palcov a pripojený monitor 27). Ja by som to avšak potreboval naopak a netuším ako to prehodiť :).

Preto poprosím o radu.

Řešení:

nemám 2 monitory, ale vo windows 10 je v nastavení možnosť vypnúť zobrazenie panelu na všetkých obrazovkách (nové nastavenia, nie ovl. panel).

Ešte ťa trocha potrápim, keď máš takú dobrú náladu. Keď nastavím taskbar na autohide, tak mi ho schová na sekundárnom monitore, ale nie na primárnom. Navyše na primárnom mi potom nezarovná aplikácie a schovajú sa za zobrazený taskbar (tá časť čo je za ním). Viem, že je to drobnosť, ale otravná :). Je napríklad nejaká možnosť ako schovať taskbar na sekundárnom monitore bez toho aby to ovplyvnilo jeho správanie na primárnom?

Ďakujem.

Ve windows95 s tím nic nešlo (dokonce ani nešlo přehodit umístění, rada v nápovědě radila přesunout fyzicky monitory nebo přepojit kabely). Počínaje XP ale bylo na ovládacím panelu zobrazení zaškrtávátko "toto je můj primární monitor" v linuxu je tlačítko "nastavit jako hlavní"
Jinak je to úplně jedno, pokud nepoužíváte nějaký debilní software typu pinnacle, kde nejde nakonfigurovat kam co zobrazit. Hlavní panel lehce přesunete na libovolný okraj kteréhokoliv monitoru, chybové hlášky vyskakujou na aktuálním monitoru, nenapadá mě nic jiného, čemu by vadilo, který monitor je primární.