Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyhladit kostrbatou linii?

Ahoj, toto občas potřebuji a za nějakých 15 let (pracuji v PhotoFiltre) jsem nepřišel na žádnou fintu, jak to jednoduše udělat. Bývá to po skenování něčeho nakresleného rukou. Ideální by bylo vybrat to kouzelnou hůlkou, potom tu kostrbatost nějak vyrovnat (jako když se třeba vyrovná křivý drát) a udělat výplň výběru. Ale nikde jsem neobjevil ono vyrovnání linií výběru.
Třeba to však v nějakém editoru je a nevím o tom (nepište prosím že v Photoshopu - krást ho nehodlám)
Znáte něco free, kde se to dá srovnat? Pokud ano, co a jak se to tam dělá?

[83082-vyhladit-png]

Nepište prosím že v Photoshopu - krást ho nehodlám

A tak jsi mi poradil Photoshop :-)
Ještě jsem se nekoukal jinde (třeba on-line editory), jen jsem to zkusil ve free editoru Krita (jakýsi klon Gimpu s ovládáním jako PS či tak něco), který tu mám a umí to.
Je to ale stále okousané, takže asi nestačí.
Napadlo mě ještě, převést to na Beziérovy křivky a upravit body - to mi ale přijde dost pracné.

[83089-okousane-png]

Koupi softů od Affinty hodnotím jako jeden ze svých nejlepších "kupů". Tak píše tač, vyzkoušej.
Jedinou překážkou může být absence češtiny. Pokud tohle uživatel překousne, získá nástroje opravdu srovnatelné s těmi adobáckými. Za zlomek ceny.

Gimp jsem několikrát zkoušel, připadá mi "nepochopitelný". U Affinity je jen jeden (pro přechod od Adobe) "zádrhel", přijmout trochu jinou logiku základního menu, tzv. Persony.

A výsledek případně upravit ve vektorovém editoru. Zkoušel jsem Affiny Designer, jde to krásně (pryč s přebytečnými uzly, vyhladit oblouky..)

Snad by to šlo i Zoner Callisto (IMHO už nepoužitelný, nejsem masochista). Verze 2.* AD by měla mít tuhle funkci, vektorizaci bitmapy už v sobě, těším se.

Jinak, vektorizaci velmi slušně zvládá Adobe Illustrator (znám verze CS3/4). A nebo toto: https://vectormagic.com/
(není to zadarmo

tedy je cílem z toho mít vektorovou grafiku a nebo se práce odehrává na bitmapové úrovni?

Corel Draw X7 - převést na křivky ; nástroj Tvar - vyhladit

Případně bitmapový editor - magic wand, a pak nějak kouzlit s výběrem (nejdřívě Rozšířit a pak zůžit =Extend , potom shrink , obojí se stejným poloměrem, je nutné odhadnout od oka), možná opakovat vícekrát.

Na to druhé stačí free full verze Zoner Photo Studio 17Pro jen je tam po spuštění nutné zadat náhodný neexistující e-mail

Případně bitmapový editor - magic wand, a pak nějak kouzlit s výběrem

PhotoFiltre má dost mocné nástroje ohledně výběru. A má i vyhlazení". Ale nemá to "vyrovnání", které by se mi šiklo.
Nejlepší zatím bylo, převést to na vektory on-line, kde jsou i různá nastavení - viz výše.

P. S. Ani Corel a ani nic jiného krást nebudu. Zoner mám plnou verzi 18, kterou jsem vyhrál v soutěži, ale neumím to v něm. Používám ho jen na srovnání perspektivy. Je to pro mě kanón na vrabce.