Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blokování reklam pomocí AdBlock Plus na Seznam.cz (os Opera)

Dobrý den.
Za poslední dny jsem si všiml, že číselné označení počtu blokovaných reklam v ikonce AdBlocku na Seznam.cz neustále rychle narůstá. Na ostatních stránkách se počet blokování pohybuje v řádech jednotek až max. nižších desítek.. u Seznamu je otázka jedné dvou minut 1000+ a neustále roste.
Nijak mě to neomezuje, pouze si pokládám otázku.. nemá to zbytečný vliv na výkon počítače/rychlost internetu/nadbytečné přehřívání/snižování životnosti, apod... Má či nemá? To je oč tu běží:) ..a jak se tomu případně vyvarovat.. krom hlídání si nezdržování se na Seznamu..
Děkuji a přeji hezký den.

PS: Opera verze 54.0.2952.64

Vtipné.. o to více, že je to opravdu asi to nejlepší řešení. Navíc, dle správce úloh to hne pouze s vytížením paměti.. o max 2% (jetě vzhledem k tomu starému pracovnímu křápu).. takže ignorace je vcelku na místě:)

Na seznam.cz a mnohých dalších serverech je agresivní způsob protlačování reklam. Mají kódované url, a především pochází ze stejného origin, takže je složité je oddělit. Při vkládání nového filtru se musí přemýšlet, jestli není příliš obecný (znefunkční i zbytek stránky) a nebo je "jednorázový"/úzký - příště ten filtr bude k ničemu
(mimochodem můžeš sem postnout, jaké requesty to blokuje a jaké pouští, pokud něco takového Jako Logger má ublock?)

řešení je si na těchto webech zakázat & odebrat Cookies (stačí ty se jménem adb, _adb, adb.key, _adb.key) a nebo vypnout inline scripty (ideálně skripty obsahující řetězec adbDetect , syntaxe pro ublock seznam.cz,novinky.cz....,...,aktualne.cz##script:contains(adbDetect), případně ##^script:has-text(adbDetect)) - bohužel podpora v prohlížečích je nízká

teoreticky by měl pomoci doplněk na správu cookies , který by "zakazoval" cookies s určitým jménem globálně (na všech stránkách)

Bohužel řešení je v nedohlednu, nefunguje to spolehlivě a co je horší, tyto pravidla pro ublock (inline scripty) nejdou nastavit globálně (filtry :contains / ##^ musí mít definovaný server), takže vzniká opruz, s tím, že se musí vyjmenovávat všechny weby, kde tohle udělat.

Navíc buď zákaz cookies nebo inline scripty zhorší použitelnost stránek.

To si nás, amatéry v blokování, představujete ještě příliš na vysoké úrovni:) Z toho co píšete se chytám jen obecně.. a vychází mi z toho především fakt, že rochat se v tom pečlivěji je nejen práce pro zdatnějšího, ale především práce sisyfovská.
K Vaší otázce.. menu doplňku jsem prošel a jediné, co jsem našel a mohlo by Vám to zodpovědět jsou názvy filtrů.. a to "Adblock Warning Removal List" a "EasyList Czech and Slovak+EasyList". Tedy úplně to základní, nijak více se v tom nehrabu.. spíš naopak na mnoha, podpory hodných, serverech mám nastaveny výjimky. Víc nepomohu.
Děkuji