Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozdělení disků

Ahoj, mám jeden fyzcky disk rozdeleny na 2. Má vliv jestli má 1 jednotka s windowsem 75gb a druhá s daty 630 na rychlost ? Dost se zadýchává jen firefoxem, po probuzení trvá třeba 5 minut než se dostanu k přihlášení a začne se načítat win. Mám poměrně nově čerstvou instalaci, takže tam skoro nic nemám, a přemýšlím, jestli by mi zvětšení jednotky pomohlo, že by nebyl disk s win ze 3/4 plný.

loading...

Máš vadný HW alebo blbo spravenú samotnú inštalačku.

FF od Mozilla musí naskočiť takmer okamžite pri jeho druhom spustení už pri blbom dvojjadre CPU 2.3 s 4GB RAM.

Mne stačí (bez swap a hiberfile v koreni systémového primárneho oddielu)

pre OS W10 max. 7GiB,

pri W7 činí zabratie miesta 7-9 GiB na oddiely, teda detto.

Tuším čistá inštalácia zaberie W7 nejakých 23GiB, pravda, bez vyladenia a okresania od bloatware a nepotrebných hovadín dodaných MS.

to nie je normálne. Firefox sa takto bezdôvodne nechová, aby zaplnil RAM, vyťažil systémový disk prípadne CPU.

FF je možné okresať, nastaviť mu limit RAM.

Za každým jedným procesom je nejaký súbor, ktorý zahlcuje systémové prostriedky.

Musíš cestou processexplorer (osobne používam; Process Hacker 2.39.124, k zisťovaniu podľa jednotlivých ušiek, ktorý súbor sa zjančil, ktorý vyťažuje disk, systém a ktoré mrchy sa pripájajú sofistikovane k IP adresám, serverom s tokom dát paketov in/out.)

Velice šikový, pekný, milený, zlatý je SW: UnHackMe 9.90
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/83-unhackme/files/1587/

Len je platený. Vlastne je to docela elegantne zosúladená zmes SW, ktorá ti po preskenovaní vyhodí na monitor všetky procesy RUN, a iné nepodarky, zmetky všivákov, o ktorých nemáš ani šajn, čo majú za ľubom, ako škodia apod.

Ak si ho stiahneš, prv než ho nainštaluješ z *exe, odpoj sa manuálne od siete netu, lebo sa sofistikovane hlási, ako pako ešte počas inštalácie okamžite na servery výrobcu, než ho stihneš schrasteným crack, patch, alebo licenciu aktivovať. Dokonca je nutné Firewallom zablokovať asi päť až šesť *exe súborov z inštalačnej, programovej zložky po jeho naištalovaní, ktoré sa snažia do zblbnutia odhaliť nepravú licenciu.

UnHackMe 9.90 mám docela rád, plne nahradí, zautomatizuje napríklad Autoruns.exe, vypľuje v okne problémový a závadový SW, dokonca má o.i. kontroly AV, aj niečo navyše. Je to taká šikovná zmeska utilitiek + kontrola AV.

Pre laika, mierne skúseného bohate stačí. Aspoň časom zistí, čo všetko beží ticho na pozadí OS Windows, aké klacky sa mu hádžu pod nohy po prihlásení a po reštarte.

takže možné spyware doplňky ve firefoxu jsi ani nezačal řešit.

a co aspoň možné chyby doplňků co sis nainstaloval vědomně: dají se dočasně zakázat nebo spustit firefox v -safe-mode, jestli to bez nich nepojede líp.

též jsem psal něco o antiviru: nenacpal ti svůj zbytečný a neschopná doplněk do ff?