Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tisk jedné stránky 2x, na jeden list

Zápasím s jednou věcí, občas potřebuji vytisknout text (tabulku, cokoliv) formátu A4 zmenšeně, tedy v A5 a to tak aby se na jeden list (naležato) vytiskla ta původní stránka 2x (vedle sebe, jakoby formát "běžné" knihy). Výsledek stříhám, je mi tedy jedno, jak jsou stránky orientovány, mohou být klidně na opačných stranách papíru.

Nejsem schopen toho docílit žádnou kombinací nastavení ani u HL laserovek P3005/3015, ani na tankové Epsonce L6190. Řeším to tak, že tisknu "2 stránky na list", papír vložím obráceně do tiskárny a zopakuji.

Je možnost tohle nějak nastavit? O editaci konkrétního souboru přímo ve Wordu/Excelu, abych to tam měl 2x, vím - ale je to nepohodlné řešení a nebude fungovat třeba u *pdf. Prostě hledám obecné řešení, existuje-li.

Díky za tipy.

a nebude fungovat třeba u *pdf.

proč by nefungovalo u PDF? ostatne na to existuje kopec pluginov do office aplikací, když si v nich otvoríš PDF, word, excel či čokolvek tak ti to dá možnosť takto tlačiť..

Abych dal nějaký konkrétní příklad: mám v Excelu udělané mzdy. Z měsíční výplatnice generuji výplatní pásky (spíše "listy", protože je to velmi podrobné a vleze to na A4). Ty potřebuji tisknout 2x, jednu dostane zaměstnanec, druhou podepíše a mám ji v uloženou jako důkaz výplaty (vše hotově). Mám to udělané tak, že jedna výplatní páska je jeden list excelového souboru. Pět zaměstnanců, jde o listy "P-1" až "P-5". Dvacet lidí, dvacet listů. A šetřím lesy (a svou peněženku), tisknu tedy ty pásky poloviční, aby na stránku vlezly dvě.

Protože ty soubory se mzdami jsou sdílené, pohybují se na více počítačích, s různými připojenými tiskárnami, nastavení o nich se neustále mění. A tak to musím, když se mi soubor "vrátí", nastavovat u každého listu znova a znova. Bohužel Excel neakceptuje, když vyberu třeba 12 listů z xls, nastavím tisk a v něm "2 stránky na list". To provede pouze u prvního listu výběru, ostatní tiskne "1 na 1".

Nevím, ale jedná se o *xlsm (spousta maker), který asi moc kompatibilní s čímkoliv mimo Excel nebude…
Nicméně problém je asi v tom, že Word "chápe" svůj obsah jako stránky. Excel ne.

Cpát tam další apku se mi moc nechce (koukal jsem na ten Excel Viewer, poslední verze z roku 2010, 80MB!), domníval jsem se, že by to mohly umět drivery (bohužel se zdá, že ne). Asi bych mohl ty pásky vyexportovat třeba do *doc a vytisknout v tom Wordu… jen jestli to není moc drbárny s tím..

Taky bych jim mohl nakonec pásky poslat v *pdf třeba mailem ]:)