Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta PCI-E pro Windows 98SE

Chtěl bych vyšperkovat jedno starší PC (MB ASRock P4VM890, 1GB RAM, integrovaná GK je opravdu slabota) a sháním do něj levnou grafickou kartu, která by měla splňovat tyto podmínky:

- ovladače pro Windows 98SE
- PCI-E
- (rád bych i) pasivní chlazení

Problém je hlavně podpora ze strany Win 98...

Mělo by to mimo jiné sloužit k hraní starších her, které nejedou pod XP/Vista a virtualizace díky nutnosti 3D akcelerace není možná.

Díky za tipy, ideálně s odkazem na e-shop.

Naco ti je Win98? Su vobec ovladace pre ten chipset pre Win98? Mas poriesene to ze Win98 nevie dobre pracovat s >512MB RAM? Win98 je uz dead, uz som ho aj ja musel prestat pouzivat a to uz je co povedat (keby sa dal pouzivat aj nadalej urcite by som ho pouzival nadalej :) Na W9x uz dnes skoro nikto nic nerobi, na nejaku podporu W9x u novych vyrobkov mozes zabudnut, a ked tak s tym budu len problemy.

Viz výše: na starší hry s 3D akcelerací, které pod XP prostě nefungují. RAM > 512 je vyřešena (MaxFileCache = MinFileCache = 511 MB). Jinak, na onom PC (dualboot) Win98SE momentálně běží bez jakýchkoliv problémů - problém je jen v XP díky slabé grafice. Chtěl jsem ji vylepšit, aby ale zároveň 98 nepřestaly fungovat.

Pokud to nepůjde, zůstanu u integrované.

Půjde s vodoo1 nebo vodoo2 to je karta co se strčí do počítače a propojí s původní kartou venkovními kabely. Pokud je karta aktivní tak vypne signál od karty co je v pc a začne vysílat vlastní obraz. Maximální podpora starých her...