Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ideální notebook na úpravu fotek

Ahoj,

prosím o radu/sdílení zkušeností s notebookem, který bude primárně sloužit kamarádce na úpravu fotek v Adobe programech (PS, LR). Původně měla rozpočet 15 tis. což mi přijde u notebooku jako šílenej hazard, ještě k tomu na grafiku, takže jsem ji to vymluvil a dejte tomu 22, 25 tis...?

Za mě bych řekl, že na grafiku je potřeba nějaká lepší gpu, takže jsem ji říkal ať kouká alespoň na gtx 1050 a ramky aspoň 5gb ram. Nejsem si jistej co stačí za procák, jestli nějaká i5-7300 nebo by stačil i slabší? Určitě bych tam viděl SSD a ona by asi ocenila numerickou.

Další preference už asi nejsou, značka úplně nehraje roli, ale má špatný zkušenosti s posledním Lenovo, který se asi hodně přehříval.

Předem děkuju za komentáře.

Dělám v ZPS, občas v LR na NB. Mám i5 a je na hraně. Určitě SSD, grafika není až tak důležitá, ale 8GB RAM občas nestačí, při 4 můžeš jít vařit kafe než se to vzpamatuje. Např. takový Capture NX-D od Nikonu dokáže sebrat celých 8GB RAM. Matný displej 17" fullHD je výhodou.