Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s nacitanim USB klucov

Zdravim,
posledne cca. 2 tyzdne mam problem v mojom notebooku s nacitanim USB klucov, pouzivam 3 (32GB, 32GB, 64GB). Prvy mi vacsinou normalne nacita, mozem mazat, kopirovat, ale ked pripojim dalsi tak ten nenacita. Znovu to vsak funguje po restarte. Moze to byt teplom, alebo bude problem hardvarovy? Ako by som to mohol zistit? USB kluce su v poriadku, na inych pocitacoch mi ich nacita bez problemov.

chyba usb3: jestli jsi to instaloval (upgradoval na w10) sám, pravděpodobně ses vykašlal na instalaci základního driveru chipsetu, musí se instalovat jako první.
nebo jestli jsi "updatoval" ovladače drivergeniusem a podobnými lamoprogramy, potom by nefunkční ovladače byla tvoje práce.

mrchosoftí tvrzení ze správce zařízení, že ovladač je údajně aktuální, je blábol k ničemu. to jen znamená, že u m$ není jiný ovladač. ale on není výrobcem toho ntb. navíc jak už jsem psal, záleží na pořadí instalace.
to by už mrchosoft mohl po 20 letech vědět a nepsat tam uživatelům takové hlouposti.

ale ve správci zařízení mezi usb vidím ještě jeden zádrhel: "daemon tools lite virtual usb" - to bych na nějakou dobu odinstaloval, jestli se to nezačne chovat normálně.

chipset driver pro ten zastaralý notebook se u intelu špatně shání, výrobce tvého tajného starého ntb s podporou w10 určitě nepočítá.

můžeš zkusit: https://downloadcenter.intel.com/download/28182/Chipset-INF-Utility?product=1145
postup:
- odinstalovat ovladač usb3
- přeinstalovat chipset driver, restartnul bych
- znovu nainstalovat usb3

v kterési diskusi jsem našel odkaz na cosi s neznámým obsahem: https://www.touslesdrivers.com/index.php?v_page=23&v_code=46236
má to c216 v popisu, ale bůh ví co je uvnitř.

ubuntu: viděl bys přece normální chování flashek (pokud je nebudeš vytrhávat za chodu). na větším souboru otestuješ kopírovací rychlost, jestli odpovídá tvým usb3.

ten odkaz jsem dal proto, aby sis uvědomil, že výrobce ntb ovladače k w10 nemá - je to tam jasně vypsané, nemusel jsi nic rozbalovat.
při instalaci w10 tak leda doufáš, že nedávný hw před vydáním w10 ještě bude mít základní vlastnosti podporované, ale protože usb3 z té doby bude nejspíš z více brouků, máš smůlu.

- můžeš riskovat, stáhnout ten francouzský neoficiální balík k c216. archivátor 7zip v něm nic co dává smysl neukáže, takto se často chová malware vydávaný za ovladače.
- nebo se vrátit k w7.

Toto mi nasla ta utilita Intel® Driver & Support Assistant:

ASUSTeK COMPUTER INC. G55VW
Motherboard ManufacturerASUSTeK COMPUTER INC.
Motherboard ProductG55VW
BIOS VersionBIOS Date: 11/05/12 14:32:22 Ver: 04.06.05
SMBIOS Version2.7
Microsoft Windows 10 Home (64-bit)
Intel® Core™ i5-3210M CPU @ 2.50GHz
NVIDIA GeForce GTX 660M
NVIDIA High Definition Audio
VIA HD AudioTAP-Windows Adapter V9 #2
TAP-Windows Adapter V9
Qualcomm Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.30)
Qualcomm Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter
8 GB
ST1000LM024 HN-M101MBB

BIOS Date: 11/05/12 14:32:22 Ver: 04.06.05