Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zakladní deska chce 6pin

Zdravím, základní deska chce pro napajení CPU 6pin, můj zdroj Seasonic 350W má jen 4pin, můžu použít redukci z molexu na 6pin, co jsem používal na GPU? Budu napájet jen APU bez dedikované karty.
Někdo říkal, že se to dělat nemá a zdroj musí mít vlastní 6pin bez redukce jinak hrozí vyhoření apod. Může to někdo ujasnit? Děkuji předem za odpoveď.

- Tak zapoj jen "4PIN", nemusi byt vylozene zapojen "6PIN". Vsak presvedcit se o tom muzes sam, zapoj 4PIN a uvidis. (i kdyz je na desce u CPU 6pridavny/8PIN cpu muzes klidne zapojit jen x4).
* Tedy az na CPU s vysokym W, nebo pro lepsi stabilitu/napajeni pro Overclocking. Ale zpravidla na dnesni procesory (mimo xx nad 120W cores) staci 4xPin.

Základní desky mají jen 4-pin nebo 8-pin. POZOR, 6-pin (a 8-pin) pro GPU není kompatibilní, má převrácenou polaritu! Nemělo by se ti dát to tam zastrčit, ale už jsem viděl i molex zastrčený obráceně, takže to raději (pro siláky) uvádím.

Pokud nemáš pažravý CPU s TDP nad 125W, bude ti stačit zapojit jen 4-pin.

Tak problém je jinde, deska HP MS 7557.. nemá 24pin napájení, takže chce 6pin do desky a 2x4 pin k CPU? Jsem z toho jelen. Jinak patice 1156 a cpu i3 540. Zdroj Seasonic 350W už pár let starej.

Napadá mě jedině redukce z 24pin co má můj zdroj na 6pin a to prodávaj jen na amazonu a budu na to čekat měsíc a nebo sehnat zdroj co bude mít kompatibilitu v konektorech? Co myslíte chlapy?

Podle fotky vidím je 4 pin. https://microdream.co.uk/hp-compaq-elite-8100-sff-ms-7557-rev-1-0-motherboard-531991-001-505802-001.html#.W3LrM8IzWUk

Nebo tady https://cs.empowerlaptop.com/p/hp-531991-001-motherboard-w1711/?currency=USD&gclid=EAIaIQobChMIl7W3oeTs3AIVy-F3Ch2Jogx4EAYYASABEgIhZPD_BwE

Dotas: tobě jde o ten spodní 6 pin, tak to je totální nestandart.

Tedy pro všechny tazatel chce napájet celou základní desku, která nemá standart ATX 20/24. Je tam 4 pin+6 pin, co je cosi extra.

Vsak ten 6xPIN (pridavny, ktery byl casto i kuprikladu na Z97deskach urcené pro Overclocking,, mozna ho plete ze je u toho napsané neco typu CPU power) nemusi vubec zapojovat, ma zapojit ten 4PIN mezi patitici a DIMM slotem pro RAM (navic pro H1 socket jsou skoro vsechny CPU pod 90W, kde 4PIN staci zcela s prehledem).

Najdi si manuál k desce. To že to má díru na desce kde se dá strčit nějaký konektor neznamená že tam ten konektor musí být. Pokud je to přídavné napájení tak u některých desek se dávalo až když se použila silné žeroucí grafika nebo obsadili dvě.

Taky to ale u takovéhle desky může být ovládání elektromagnetického zámku a detekce otevření čase. U techhle desek pro podnikové použití to bývá.

Pokud by to bylo přídavné napájení zapojené podobné jako přídavný 4pin u cpu jako bylo by jednoduche redukci sprasit. Použil bych redukci 2x molex - 6ti pin VGA a u molexu přehodil kabely tak aby napětí šlo správně. Přečti si ten manuál.