Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zakladní deska chce 6pin

Zdravím, základní deska chce pro napajení CPU 6pin, můj zdroj Seasonic 350W má jen 4pin, můžu použít redukci z molexu na 6pin, co jsem používal na GPU? Budu napájet jen APU bez dedikované karty.
Někdo říkal, že se to dělat nemá a zdroj musí mít vlastní 6pin bez redukce jinak hrozí vyhoření apod. Může to někdo ujasnit? Děkuji předem za odpoveď.

Najdi si manuál k desce. To že to má díru na desce kde se dá strčit nějaký konektor neznamená že tam ten konektor musí být. Pokud je to přídavné napájení tak u některých desek se dávalo až když se použila silné žeroucí grafika nebo obsadili dvě.

Taky to ale u takovéhle desky může být ovládání elektromagnetického zámku a detekce otevření čase. U techhle desek pro podnikové použití to bývá.

Pokud by to bylo přídavné napájení zapojené podobné jako přídavný 4pin u cpu jako bylo by jednoduche redukci sprasit. Použil bych redukci 2x molex - 6ti pin VGA a u molexu přehodil kabely tak aby napětí šlo správně. Přečti si ten manuál.