Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpadek elektřiny na sekundu?

Dobrý den, včera při hraní WoWka jsem koukal na videa na YT, protože mám dva monitory, no z ničehonic vypadla u nás doma jedna fáze - zrovna na té fázi byl můj PC a příslušenství... No dobře, dejme tomu...
Jenže dneska mi vypadl počítač na vteřinu a pak zase běžel :-/ Není tu možnost že je ještě "zblblej" z toho výpadku? Nebo je zdroj moc zatížen? Mám 550W zdroj, grafiku GeForce MSI 1060 6GB, procák i7-7700K, 16 GB RAM a dva monitory - jeden v grafice a druhý v MB...
Nestalo se to také někomu? Může se něco v PC pokazit? A jak jste to vyřešili?

Děkuji

Investuj do krabice so záložným zdrojom, nejaké lacné, slabé UPS, aby si stihol uloži/dokončiť prácu a vypnúť mašinu. Záložný zdroj má tiež v sebe stabilizátor napájania v prípadne krátkych sekov v sieti, tie sú pre grafiky, monitory najnebezpečnejšie.

Ako si zistil, že akurát sám od seba vypadol napájací zdroj PC a nie zase jedna napájacia fáza 230V/50Hz po dobu jedne sekundy?

... prostě se vypl komp a zase nahodil... za tenhle půlrok takovýhle výpadku už bylo 8

A jak se chovají ostatní spotřebiče v domácnosti v té chvíli? Co sousedé? Také mají takové výpadky?
Třeba nevypadává elektřina v domě, ale jen blbne zdroj v PC, jak už psal ahasver.chamachir - ten zdroj je jaké značky? A jak starý?
Taky může zlobit napájecí kaskáda na desce - zkontroluj kondíky, zda nejsou nafouklé.

Ostatní spotřebiče na stejné fázi taky takhle vypadnou, třeba i moje nabíječka na telefon v zásuvce vedle... nebo mikrovlnka... Sousedé mají to samé, prostě 1/3 baráku nefunguje buď hodinu, nebo taky jen pár vteřin - hold život na vesnici... ale za poslední rok (od listopadu 2017, kdy byl výpadek na 3 dny kvůli vichřicím), prostě takhle blbne... nevím co s tím ČEZ dělá... ale už takhle jsem jednou přišel o disk, o všechny vizuály, které dělám, nebo schémata na plošné spoje... Určitě si ten záložní zdroj pořídím, než abych tu potom 96h+ strávil při instalaci a stahovaní všech programů a her znova a znova...

Jinak PSU je rok starý je to Seasonic SSR-550RM 550W...
Všechny kondenzátory na MB jsou v pořádku...

Já ti teda nevím - taky žiju na vesnici, ale výpadky máme zcela ojediněle a vždy něčím opodstatněné - třeba velkou námrazou nebo bouřkou. Ale tenhle stav, co popisuješ, není normální! Doporučuju po každém takovém výpadku okamžitě volat na poruchy a totéž by měly udělat i další domácnosti, kterých se to týká.

Tady u nás stačí malý deštík a průser je na světě... jak říkám od té vichřice z listopadu to tu bylo nejmíň 8x a vždy v rozpětí 1 sekunda -3 hodiny...
Poslední dobou pořád někam volám...kvůli routeru, kvůli datům v telefonu, elektřině... to není možný... vesnice je super že tu je klid, ale zase ve městě máš větší jistotu, že nevypadne jen tak proud...

http://ix.sk/TjczM

Objednaj a neváhaj, lebo prídeš o HW. Ideálny by bol záložák so stabilizátorom a čo najkratším prepnutím v milisec. v prípade vypnutia/seknutia siete 230V/50Hz.

Tiež by mal mať výstup mäkkú, modifikovanú, ideálne vyhladenú Sínusovú krivku (To už chceš moc, ceny nad 100€ https://online.asbis.sk/east-ups-1000va-ist-sinusov-v-stup-rj45-usb-data_d336634.html).

Záleží podľa kešeni, koľko máš v buxe šušňov na pustenie peria na lacné UPS-ko prípadne aj na NAS úložisko.

Kukni tento xindel, na doma ti hračka stačí, má modifikovaný výstup 230V z napájacej baterky: ORVALDI sinus 600 LCD