Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win10 x dvě PC x TP Link = nefunguje síť

Ahojte.

Potřebuji poradit s nefunkčním síťovým sdílením u dvou PC propojených routrem TP Link ve Win10. Dokumenty z PC01 jsou nasdílené pro PC02, na obou PC se s dokumenty pracuje. Od poslední větší aktualizace win sdílení začalo silně zlobit, chytalo se až po restartu obou PC, nebo třeba až po 3 hodinách, poslední dva týdny prý už spíše vůbec. Při pokusu o otevření naskočí hláška viz. obrázek. Pingy z jednoho PC na druhé lítají bezvadně.
Prosím o radu jak sdílení zastabilizovat. Díky

[83138-sitove-spojeni-png]

Druhá věc která mi vrtá hlavou a prosím o názor. PC01 je silnější stroj, PC02 slabší s tím, že když se vymněňuje PC01, z původního se stává PC02. Pak se ale na pozici PC02 z nepochopitelných důvodů razantně zpomaluje. Je to způsobené sítí nebo to má nějaké racionální vysvětlení?

Internet funguje.
Uživatel na každém PC jiný.
"zjednodusene sdileni nebo to mas odtrzene v nastaveni" prosím trochu vysvětlit

No vezmu PC01, přesunu ho k druhému stolu, kompletně přeinstaluju a nazvu jej PC02. Na původní místo dám jiné PC, komplet nová instalace, pojmenováno PC01.
Nasdílím a z PC02, které dosud stálo u jiného stolu a bylo svižné se najednou stává šnek. Spuštění emailového klienta, otevření dokumentu atd.. to je na cigárko, občas i s kafíčkem. Tohle chování začlo až s win7 a win10. U XP jsem to nezaznamenal. To mně hlava nebere.

To nemuzu na Win10 ted najit na netu, radsi pockej na nekoiho, kdo bude vedet.

Vim, ze nekde jsem to vypinal, tady je jak to bylo v XP a7:

https://www.zive.cz/clanky/zrizujeme-malou-domaci-sit-iv---sdileni-souboru-a-tiskaren/sc-3-a-131356/default.aspx

Na obou systemech by mel byt vytvoreny stejny uzivatel a tomu by mela byt dana prava pro sdileni, potom je treba se do site prihlasit jako ten uzivatel, az te to vyzve.

---

Zkus restartovat, pak je to taky pomale? Aby nebyly nejake kolize IP adres nebo neco takoveho.

---

Jo, jak pise ledni brtnik, tak jsem si uvedomil, ze znam jen Win10Pro, Home verzi vubec netusim.

mrchosoft od servicepacku 1803 údajně zrušil domácí skupinu, byla to ideální cesta k zavirování celé sítě. a taky opravil a hned zakázal starou verzi sdílení smb1.
to má vliv i na sdílení pouhým klikáním, respektive na ne-ověření uživatele.

u profi verze w10 funguje pracovní síť s normálním sdílením síťového disku pomocí písmene, ověření přes vzdálený uživatelský účet (ne síťový id jako v homogroup)

net use x: \\ip.adresa.2\sitovy_disk /user:uzivatel2 heslo2 [/persistent:no]

"uzivatel2" musí mít účet s heslem na druhém pc, pro něj se nastaví přístupové právo na jen čtení, nebo i zápis. vůbec to nemusí být administrator bez hesla, kterým se tam někdo běžně přihlašuje.
viz nápověda: "net help use"

home verze windows, které znají jen anonymní sdílení, toto možná nedají. pak budou potřebovat v ovládacích panelech kdesi mezi funkcemi znovu zapnout sdílení pomocí smbv1.