Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučení routeru

Ahojte,

chtěl bych Vás poprosit o doporučení především spolehlivého a vykonného routeru, který máte prověřený.
Moje požadavky jsou, aby zvládal dual-band na 2,4GHz+5GHz, standard 802.11ac, USB port pro sdileni ''hloupe'' tiskarny. Dale pak mel 4x 1Gbit LAN porty. Nejdulezitejsi je ale spolehlivost a výkon routeru.
Cenovka do 1500Kc

Předem děkuji za návrhy

Řešení:

tiskárna v síti:
i když se doma tiskne minimálně, nechci s tiskárnou laborovat ani při tisku čekat minutu, než pc vypočítá stránku a jako tupou bitmapu ji procedí skrz pomalou síť (a pomalý port tiskárny).
ten tvůj krám bych prodal a koupil do sítě levnou síťovou tiskárnu s rj45 - ty verze nejsou tak osekané jako usb shity a není s nimi v síti problém.

router:
úplným laikům bych doporučil něco od tplink, ale ne lowendy archer c2/c20, to je moc velký ojeb. tak původní c5 už se taky neprodává, kdo ví jaké střeva strčili do hw verze 4. ale levné to je.
kdo si poradí se síťovým nastavením, bude mít jistotu v mikrotiku. ale při hlubším ponoru do nastavení se mu může stát, že půjde o pokus - omyl - google - reset, proto neznalým uživatelům ne.

To je pouze osobní náhled na věc.
V domácnosti tisknu minimálně, proto jsem si také pořídil barevnou laserovku Canon LBP7018. Mám ji už více než 6 let a jsem spokojený.
Do sítě ji chci po tolika letech připojit právě proto, že už ji nevyužívám pouze já, ale i manželka a tudíž by nemusela neustále odpojovat USB kabel z workstation, ale tiskla rovnou ze svého NB prostřednictvím sítě.

O tiskárně se tu bavit nebudeme. Tiskárna mi pro mé účely jak uvádí i fallon plně dostačuje.
Jinak kolega v práci má router Netis WF2780 a je s ním nadmíru spokojený.
Model WF2880 má i USB port, jen si bohužel myslím, že neumožní nasdílet tiskárnu do sítě. V parametrech produktu printserver uvedený není.

jak jsem už psal - nemá smysl učit tyhle dreky novým kouskům. Buď to bude "fungovat" (typicky problém s virtualUSB, který zůstane locklý na jedno PC), nebo to bude fungovat (přes LPR nebo HP9100; ovšem pravděpodobně bez zpětné vazby), nebo to nebude fungovat vůbec. Pokud to bude chodit s LPR/HP9100, je šance, že to bude fungovat i na routeru. Ale tyhle proprietární srajdy typicky moc dobře nechodí. Pokud vím, Canon k nim dodává svůj proprietární USB printserver.

Tak jako tak je to (až na tu jednu velmi málo pravděpodobnou výjimku) nespolehlivé řešení, které bych si domů nikdy nepořídil.

tiskárna v síti:
i když se doma tiskne minimálně, nechci s tiskárnou laborovat ani při tisku čekat minutu, než pc vypočítá stránku a jako tupou bitmapu ji procedí skrz pomalou síť (a pomalý port tiskárny).
ten tvůj krám bych prodal a koupil do sítě levnou síťovou tiskárnu s rj45 - ty verze nejsou tak osekané jako usb shity a není s nimi v síti problém.

router:
úplným laikům bych doporučil něco od tplink, ale ne lowendy archer c2/c20, to je moc velký ojeb. tak původní c5 už se taky neprodává, kdo ví jaké střeva strčili do hw verze 4. ale levné to je.
kdo si poradí se síťovým nastavením, bude mít jistotu v mikrotiku. ale při hlubším ponoru do nastavení se mu může stát, že půjde o pokus - omyl - google - reset, proto neznalým uživatelům ne.