Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem změna hesla po zrušení účtu u Microsoftu

Založil jsem si účet u Microsoftu, posléze mě přestalo bavit, že znají mé heslo a zasahují do verzí aplikací v počítači, optimalizují nastavení atd. Účet jsem zrušil a rád bych si pro vstup do počítače opět nastavil své vlastní, jiné heslo. Kdykoliv se o to v "nastaveních" pokusím, vždy mě to bohužel stále dokola točí stylem: "abyste mohl změnit heslo, přihlašte se k účtu Microsoft", "váš účet byl zrušen, nejprve jej obnovte" atd. Já si ale nechci obnovovat účet u Microsoftu, chci si normálně nastavit své vlastní nové heslo pro vstup do počítače. Poradíte? Díky moc. Petr

win10 s přihlašováním mailovým účtem neznám a home verzi už vůbec ne.

zkusil bych aktivovat lokálního administrátora (v příkazovém řádku jako správce):

net user administrator /active:yes

když to windows furt nepoberou, k odblokování vestavěného administrátora bych nastartoval pc z hirens boot cd 10.x, kde je ve skupině "password" sw i active password recovery. (v biosu lze přepnout sata řadič do ide režimu, kdyby to cd nevidělo disk)
po odblokování a vymazání hesla restart do windows, disk případně zpět na ahci.

home verze: přihlásit jako administrator se dá jen v nouzovém režimu. tam si už založit nový běžný účet.