Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno C# ASPX vracení dat z databáze do stránky

Přeji dobrý večer,

mám založený projekt ASPX .NET stránky a potřebuji jednoduchou věc.
Touto věcí je vytažení dat a vložení do stránky.

Jednoduše mám soubor ASPX a mám k němu programovou stránku ASPX.cs
V souboru ASPX.cs jsem se popral s připojením na databázi a podobně.

Nyní bych tedy chtěl vložit výsledek z databáze do stránky.

Jednoduše mám text stránky:

<select id="banka"  class="form-control selectpicker" name="banka"  placeholder="Nalistujte kód banky" data-content="Vyberte typ banky"  >

<%
vratDataDotazu("SELECT IDBank, BankCode FROM cBank ORDER BY BankName");
%>
</select>

Přičemž, do souboru ASPX.cs jsem si napsal metodu, která přebírá jako parametr SQLdotaz:

public string vratDataDotazu(string SQLdotaz)
{
......

conn.Open();

cmd = new SqlCommand(SQLdotaz, conn);

rdr = cmd.ExecuteReader();
rdr.NextResult();
while (rdr.Read())
{
Context.Response.Output.Write("<option value='"+rdr[0].ToString() + "'>" + rdr[1].ToString() + "</option>");
}

conn.Close();
rdr.Close();
}

Nicméně celá věc padá na tom, že ačkoliv posílám ve stránce ASPX SQL dotaz, tak ten se do ASPX.cs nepřenese a je tam jako prázdný řetězec.
Takže to celé nefunguje.

Je tu někdo kovaný v ASP.NET ? :-)

Povedal by som, že to volanie rdr.NextResult() ťa posunie na ďalšiu tabuľku a keďže selectuješ len jednu, tak tá druhá bude prázdna.

Používaj using, uľahčí ti to život (using connection, command, reader).

Bolo by vhodné ošetriť výstup proti HTML injection.

Vo všeobecnosti je lepšie dáta načítať predtým ako niečo pošleš na výstup (lebo sa ľahšie ošetrujú chyby). Alebo keď chceš streamovať výstup, tak by bolo dobré ošetriť aj prípad, že to spadne uprostred.