Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem drop fps - low výkon

Zdravím, měl bych prosbu. Před 14 dny jsem stáhl po x letech goučko, něják mě to zas chytlo a tak jsem teď hrával. Měl jsem 150-230fps, plynule hratelných 150fps, bylo to v pohodě, nestěžoval jsem si. Hraju na low detaily, grafiku mám nastavenou na výkon, vert. synchronizace vypnutá. Včera jsem zapnul hru a mám drop o 100fps a CS:GO je pro mě nyní absolutně nehratelné. A já nevím, čím to může být. Pročistil jsem PC, projel ho antivirusem, promazal registry atd., reinstaloval jsem celou hru a prostě furt stejný. 14 dní v naprosté pohodě a najednou to zapnu a už si to nemůžu zahrát. Nevíte čím by to mohlo být? Jinak když v procesech sleduju, tak využití procesoru mi běží jen na 20-25%..to je asi málo, ne? Procesor je zrovna nový. Jinak když zapnu fifu, kterou hraju na střední detaily, tak mi trhá najednou taky :D LoLko běží v pohodě, tam mám pořád stejný fps, takže nevím, čím by to mohlo být. LoL jede bez problémů a FIFA18+CS:GO se pro mě stalo najednou nehratelným.

AMD FX 8350 8x4,0ghz
GTX 650Ti 2GB GDDR5
8GB RAM Kingston HyperX 1866MHz
ASUS M5A97 R2.0
Fortron Hexa 500W

Díky za veškeré rady. Jinak jsem měl v plánu kupovat novou grafiku (nejspíš GTX 1050Ti, možná GTX 1060), ale nemyslím si, že by to bylo grafikou, ne?

Nevím, jestli jsi špatně přečetl můj příspěvek, prvně jsem tam psal GTX 750, ale opravil jsem se, mám pořád GTX 650 Ti. Neměnil jsem vůbec sestavu nic, normálně jsem hrál 14 dní v pohodě a najednou během dne (aniž by byla vůbec nějáká aktualizace hry) mi to spadlo o 100fps a hru si prostě nemůžu zahrát. Je to dost nehratelný, trhá se to, seká se to. Uvažuju poslední týden, že si koupím už lepší grafiku, buď GTX 1050Ti nebo GTX 1060, teď je asi větší důvod to koupit (nevím jestli náhoda), nicméně i tak prvně chci vyřešit tohle, protože není možné, aby mi to najednou takhle spadlo. Navíc i fifa, kterou rozjede pomalu kdejaký počítač, kterou jsem hrál bez jediné trhlinky, mi teď sekala a hraju jí snad na 30fps...

Tipuju, že se Ti do systému dostaly v rámci Windows Update tzv. generické (= základní) ovladače. Co s tím?

1. Zkus bod obnovy do doby, kdy to normálně fungovalo.
2. Pokud takový bod nenajdeš, nebo obnovení nemáš zapnutý, nebo to nepomůže, přeinstaluj ovladače z webů výrobců HW - zejména ovladač čipsetu základní desky (jako první) a ovladač grafiky.
3. Pokud to nepomůže, tak čistá instalace Windows.

Jakmile to začne fungovat, zakaž automatickou aktualizaci ovladačů.

Možná ta trojka je nejjistější, zejména vzhledem k tomu:

... promazal registry ...

Pamatuj - na registry se nepráší a nijak se nezamažou, není třeba je čistit, s výjimkou specifických případů, kdy s přesností chirurga odpreparuješ to, co dělá problémy. Samozřejmě 100% víš, proč to děláš, co který odstraňovaný klíč či větev v registru znamená atd.

... když v procesech sleduju, tak využití procesoru mi běží jen na 20-25%. To je asi málo, ne?

Pokud máš 4jádrový procesor a hra je napsaná jako jednovláknová (tj. dokáže využít pouze jedno jádro CPU), je celkové zatížení CPU 100 / 4 = 25 % - takže je to OK.