Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou Ram ?

Systém:
Microsoft Windows XP
Home Edition
Verze 2002
Service Pack 2
Počítač:
AMD Athlon(tm) 64 Processor
3200+
2.01 GHz, 1,00 GB Ram

Jakou byste doporučili ram , zdá se mi, že pc je pomalé.

Mozes otestovat aspon RAM, napr. nabootovanim z ultimate boot CD (najdes cez google.com, stiahnes .iso, das napalit z obrazu a nabootujes z toho CD a vyberes kdesi v sekcii "motherboard tools" je "memtest86" a nechas 2hodiny testovat). Nespustaj z toho CD nic, o com nevies ako funguje! To CD nie je na hranie. Memtest86 spustit mozes to je len test, nic neprepisuje.
Ak najde chybu tak mas problem s RAM (t.j. vadna zakl.doska alebo zle nastaveny BIOS alebo vadny RAM modul), ak nenajde chybu tak sa da skusit potom napr. zapojit na skusku iny silnejsi zdroj apod. a skusit pouzivat ci bude bluescreen, atd. Utilita ktora ti povie ze napr. "mas vadnu zakl.dosku" neexistuje, to utilita nemoze zistit, utilita moze len zistit ze nieco nefunguje, ale na to "nieco" vplyvaju vsetky komponenty takze vadny moze byt ktorykolvek z nich.