Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou Ram ?

Systém:
Microsoft Windows XP
Home Edition
Verze 2002
Service Pack 2
Počítač:
AMD Athlon(tm) 64 Processor
3200+
2.01 GHz, 1,00 GB Ram

Jakou byste doporučili ram , zdá se mi, že pc je pomalé.

ked mas bluescreeny tak je nieco vadne, alebo mas blbe ovladace alebo tam mas viry apod. Ak sa objavuju bluescreeny aj po cistej instalacii Win tak je nieco vadne, alebo slaby zdroj, apod, proste HW problem. Najprv by bolo dobre otestovat RAM (nabootovat napr. ultimate boot CD a spustit memtest86) a odniest to niekam kde su schopni to posudit a vymenit ti vadny komponent (za peniaze samozrejme)
P.S. a povytahovat z USB napr. modemy apod (nepotrebne veci) aby sa vylucil problem s ovladacom nejakeho USB smejdu, a skusat ci sa objavi bluescreen.
A na bluescreene je dolezity typ a kody chyby (to co je na vrchu velkymi pismenami a cisla) a nie tie microsoftie kecy potom, tie ani nemusis citat. To pisal nejaky debil v MS a su to hovadiny.

P.S.2. a pytal som sa aj ze kedy je co pomale, alebo kedy sa objavuje bluescreen, ked robis nieco konkretne (nejaka hra apod)?
RAM mas na bezne pouzivanie PC dost (ak tam nerobis nejake editovanie extremne velkych obrazkov alebo nespustas narocne najnovsie hry). Aj keby nejaky program potreboval viac RAM tak sa pouzije swap, nema sa objavovat modra obrazovka (ta znamena spravidla ze nieco v PC zlyhalo - zavada).

P.S.3. a v evereste si pozri na akej frekvencii bezi RAM (asi v sekcii pamat). CPU mas spravne.

"efčtyřku" jsem řešil zrovna včera - projevovalo se to tak, že "cvaknul" harddisk, znovu se roztočil a spadlo to do modré. Stačilo vytáhnout napájecí konektor z disku, napružit kontakty a znovu ho zapojit.

Ten model procesoru "unknown" se mi taky zrovna moc nepozdává, máš asi starší verzi BIOSu, chtělo by to aktualizovat.

Už vím v čem je asi problém, ale nemůžu najít Cd s Gigabytem. Našel jsem akorát katalog, kde se to popisuje, ale nemůžu najít Cd, asi jsem ho zašantročil. Mslím si že je to tím, že není nainstalovaná video karta a tak. Jo teď jsem si vzpomněl, že na tom katalogu je toto:

Gigabyte gv-nx76t128d-rh

Je to k něčemu?

Musis nainstalovat ovladace na zakl.dosku (typ zakl.dosky citaj na obrazovke na vypisoch BIOSu pri starte a potom si stiahnes ovladace z www stranok vyrobcu zakl.dosky) a ovladace na graficku kartu, mas nvidia takze bud stranky vyrobcu grafiky (www.gigabyte.com.tw, sekcia support najdi si tam svoju grafiku a ovladace) alebo ak to je nvidia tak ovladac bude aj na www.nvidia.com
http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA/Products_Ov erview.aspx?ProductID=2317 klikni si tam vpravo na "Driver"
Najprv ale potrebujes ovladace na zakladnu dosku. Nainstalovat ich musis, najlepsie pred ovladacmi grafickej karty.

Mozes otestovat aspon RAM, napr. nabootovanim z ultimate boot CD (najdes cez google.com, stiahnes .iso, das napalit z obrazu a nabootujes z toho CD a vyberes kdesi v sekcii "motherboard tools" je "memtest86" a nechas 2hodiny testovat). Nespustaj z toho CD nic, o com nevies ako funguje! To CD nie je na hranie. Memtest86 spustit mozes to je len test, nic neprepisuje.
Ak najde chybu tak mas problem s RAM (t.j. vadna zakl.doska alebo zle nastaveny BIOS alebo vadny RAM modul), ak nenajde chybu tak sa da skusit potom napr. zapojit na skusku iny silnejsi zdroj apod. a skusit pouzivat ci bude bluescreen, atd. Utilita ktora ti povie ze napr. "mas vadnu zakl.dosku" neexistuje, to utilita nemoze zistit, utilita moze len zistit ze nieco nefunguje, ale na to "nieco" vplyvaju vsetky komponenty takze vadny moze byt ktorykolvek z nich.