Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook nechce načíst Flash disk Voyager 4gb

Pomohl by někdo z této situace prosím?
Notebook Fujitsu Siemens V505, Vista Home,
po zastrčení gumáka do usb, problikne že je zařízení připojeno, objeví se ikona pro bezpečné odebrání, po chvilce ale zmizí. V programu usbdeview je aktivní, ale disk nikde není vidět. Po odinstalaci všech usb, se po zasunutí:-) do portu nainstaluje údajně správný ovladač a zařízení je připraveno k použítí, ale nic nikde...
vše zkoušeno po restartu, na jiném stolním PC běží disk ok.
Děkuji všem za případnou pomoc.

Tvar je sice zvlášťní, ale spíš než reklamaci bych ho potřeboval nějak rozchodit, zdá se mi divné že na zatím dvou stolních PC chodí ok, nevím kde je chyba s notebookem. Ale myslím že už dřív mi někdo něco na tomhle typu disku půjčoval a nešlo mi to, tenkrát jsem to ale neřešil, dokud ho nemám taky.:-[

Neporadil by mi někdo prosím,
problém je asi kdesi v útrobách win Vist,
na PC s win XP funguje, na tomto notebooku ale s Linux Ubuntu také vše ok,
zkoušel jsem odebrat všechny ovladače usb - nic
změnil jsem přiřazená písmenka jiným diskům - nic.
děkuji za návrhy jak to vyhrát. Nevím jestli je na reklamaci, všude jinde funguje, pouze na Vista Home mi zlobí, děkuji.

Mal si ho uvedeny v sprave diskov? (tusim aj vo viste je to pravy klik na tento PC - spravovat)

Co presne mas uvedene v spravcovi zariadeni? (daj si zobrazit podla pripojenia a pozri sa pod ktorym USB portom je zapojeny, ci je pod USB2.0 (EHCI) portom). inac je mozne ze je nahouby USB u toho notebooku, skus ho v inych konektoroch a bez USB predlzovakov.

P.S. inac vo viste zlobi uplne vsetko, mali by to premenovat na "WindowsNE" - Nefunkcna Edition. Ak si tam nahodou instaloval nejake ine USB ovladace tak skus odinstalovat (pozri si pridat/ubrat programy). Prinajhorsom skus v NB preplacnut kompletny Win z recovery DVD, trym samozrejme prides o vsetky dokumenty a programy ale budes mat ciste visty :-)

ve správci zařízení je uvedeno usb mass storage, nebo něco tak, ve správci disků se nezobrazí, měl by být pod usb 2,0 teda teď jsem v Ubuntu Linux a funguje na všech konektorech, prodlužovačku nepoužívám,
V těch vistách to jakoby po zastrčení normálně se načte jako že zařízení je připraveno k použití, objeví se na chvilku ikona bezpečně odebrat, ale nikde se k němu nedá dostat, když ho vysunu, tak to zabzučí, jako když se něco odpojí.
díky.

No právě Vista mě dost otravuje, problém je v tom že notebook není tak docela celej můj, otec jede na vista, já mám dualboot na ubuntu, mě funguje vše ok, právě potřebuji to nějak vyřešit pro něj.
Dělat recovery právě kvůli kvantům sraček na disku dělat nechci, vypalovat by to bylo na x let...
Nevím, díky za nápady.

To vyzera asi na nejaky posahany mass storage driver, v spravci zariadeni u usb mass storage pravy klik a vlastnosti a pozri si presne aky driver to natiahlo (ake subory, vyrobca, verzia, datum), a skontroloval by som to ci to je original vista ovladac pre mass storage.
Alebo je to nejake nove super-vista zabezpecenie o ktorom nikto nema sajnu :-) (teda aspon ja mam uz z tych MS zabezpeceni dost v hlave bordel). Inac co mas na tom sticku? Nemas tam nejaky autorun.inf? Ak ano tak to moze byt vir, skusit zmazat. Alebo to mozno chce prescanovat subory na disku a skape to, skusil by som uplne zakazat autorun vo viste (len zrovna netusim kde sa vypina autorun u visty home).
Ale tipujem posahany ovladac alebo nejake posahane opravnenia.

Tak já se jdu zase hodit do woken, tam to všechno zjistím co si to bere za ovladač, ale myslím že jsou tam natažený nejnovější aktualizace a ten driver pro mass storage je taky online stažen. No je to na bačkoru, čekal jsem že bude problém třeba na Ubuntu a ne naopak ve Vistě.
Co se týče souborů na té flešce, tak mám k diskpozici dva kusy, na jedné je něco málo portable softu a druhá je zcela nová. Takže bych řekl že je problém přímo s tímto daným typem pamětí, třeba jiný flešky nebo třeba foťák se připojí ok.

PS: jak zjistím zda je driver original pro usb mass storage a ne nějaký nový super jak píšeš?

Co ja viem, napr. skusis dat to co zistis do google :-) Alebo napisat sem.

P.S.

driver pro mass storage je taky online stažen

to nieeee. Nic si nemal online tahat, driver pre mass storage ma byt sucast win a netreba ho odnikial tahat, a mal by byt od Microsoft.
Inac mohol ten ovladac sa mohol posahat ked si instaloval driver/softwarovy paket pre fotak apod, to by som skusil odinstalovat ak si tam nieco take instaloval (uz som to tusim pisal vyssie).

P.S.2. a vzdy pozeraj do spravy diskov ze ci sa tam objavi. Do tento pocitac ani nepozeraj tam to nemusi byt ak mu to neprideli automaticky pismeno, ale v sprave diskov by sa mal objavit). A po strceni chvilu pockat napr. 10sekund, skus to aj restartovat so strcenym stickom apod).

driver pro mass... microsoft windows hardware compatibility publisher
Realtek Semicoductor Corp.
driver z system/driveIcon.dll
drivers/RTSTOr.sys

nejdřív jsem ale stejně odinstaloval všechny usb drivery a nechal jsem pro tu flašku natáhnout je ze zásob vist.

To tam bolo od nejakeho USB card readera (alebo nejakeho USB zariadenia ktory dovoluje do seba strkat pamatove karty a ma USB pripojenie). Samo sa to nenainstalilo to tam musel niekto nainstalovat (strcit take zariadenie do USB a nainstalit ovladace k nemu). Je zalostne ze vyrobcovia nerobia ovladace poriadne aby sa ten ovladac pouzil len pre realtek bazmek (da sa to zabezpecit kazde zariadenie ma svoju identifikaciu) ale ked programator ovladaca v realteku je debil tak potom Win pouzije ten (nespravny) ovladac aj pre ine zariadenia...