Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Posuďte LCD na kancl a hry

Už přes deset let používám 19" EIZO FlexScan S1911 (1280*1024). Zvažuji upgrade na 1920*1200 (nechci příliš nudloidní 16:9, 1920*1080), 24". Větší monitor před sebou na stole nechci, taktéž nechci vyšší rozlišení/menší pixely. Obrazovku mám cca 80cm před očima, nemíním u PC kroutit hlavou jak nějaký gymnasta.

Vybral jsem si tohle: https://www.eizo.cz/flexscan/ev2455-wt/

S kvalitou obrazu desktopu a aplikací (i na nekomerční zpracování fotek/videa) nebudou problémy; předpokládám, že problémy nebudou ani ve hrách (když mi naprosto dostačuje i stávající). Vždy mi ve všech hrách ("graficky" všechny žánry, od statických logických po frenetické střílečky) stačilo 60Hz, zapínám všude v-sync, nikdy jsem nepozoroval žádné problémy, cukání či co. A přestože se ze všech stran valí "potřeba" 120Hz, 144Hz, bžilión Hz, necítím ji. Multi nehraju a preferuji (pokud bych musel jít do kompromisu) vyšší kvalitu obrazu před frekvencí. Předpokládám totiž, že pokud má monitor vykreslit 120 snímků za vteřinu, je to pro GPU 2x náročnější než při mých 60.

Neudělám snad chybu, snad jsem něco nepříjemného neopominul. Není to věc na rok, dva.

Díky za jakékoliv reakce.

já na podzim koupil 24" 16:10 aoc (bo cena), potěšil že má hafo vstupů, ale naprosto imbecilní osd ovládání, o režim pivot vůbec nemá smysl se pokoušet.
kdybych počkal na předvánoční slevy, mohl jsem mít za ty prachy dell.
ani obrazově mě aoc nenadchnul - ale barevný obraz to má, tak co chtít víc.

Jednoho 24" AOC s MVA panelem jsem se nastesti nedavno zbavil, naprosto priserny obraz, a hlavne - i kdyz model tusim z roku 2016, neskutecna mazanina v pohybu. Normalne jako by cervena mela zpozdeni za zbytkem = viditelne nacervenale duchy u prehravani videa...??? Nahrazeno 27" Benq, taky *neco*VA, obraz vyrazne lepsi, nemaze v pohybu, po chvili vrtani se v nastaveni i barvy vcelku ujdou (jakkoliv mam radeji IPS). Jedine co vadi je to debilni dotykove (pro Benq typicke) ovladani.

- negeneralizuju, ten konkretni AOC byl proste extremne nepovedeny, mam jinde par AOC s IPS panely a za ty penize dobre - obraz, odezva tak nejak standard. V kategorii "levny do kanclu" jsem bral treba nejake iiyama, protoze za 4-5k vcetne pivotu atd., a i obrazove velmi prijemne.

Takhle: nejlogictejsi mi prijde psat VA protoze to jasne identifikuje celou tu sadu technologii, kterej sou v zakladu stejne. Potom je mozne se bavit o jednotlivych specifikacich jako MVA, SPVA, PVA, AMVA a dalsi.
U IPS jsou mezi jednotlivyma technologiema myslim vetsi rozdily, tam co jsem videl ,tak to je lepe poznatelne, ze je to jine.

Právě nevim nevím IPS máš dražší než ty AH atd nástupci, to samý VA je dražší než MVA takže podle mě jenom slovíčkaření výrobců nic víc , PLS od Samsungu akorát jejich název pro IPS s nějakým údajným vylepšením,u VA bude velkej rozdíl akoràt u PVA kde tomu taky odpovídá cena.... (zrovna BenQ třeba sem porovnával parametry a absolutně stejný jeden MVA druhej dražší VA komenty ohledně obrazu horší spíš u toho levnějšího MVA)