Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkčný windows media player

Ahojte všetci,

potrebovala by som od vás, špecialistov, kúštik poradiť, snáď by ste mi vedeli pomôcť.
Mám noťas Lenovo, Windows 10.
Problém mám s windows media playerom, NTB mám už niekoľko rokov, od kúpy samozrejme nainštalovaný aj WMP. Doteraz žiadne problémy, až cca pred týždňom sa mi jednoducho nespustil. Kliknem na odkaz, pri ikonke myšky začne pár sekúnd krúžiť krúžok, akože niečo robí, ale nič sa nespustí. Skúšala som už všeličo, spustiť program ako správca, reštarty pc, prebehla som PC čistiacim programom, defragmentovala disk, nič nepomohlo. Momentálne je pri hudobných súboroch predvolený program na otváranie Groove Music, opäť špecialitka od Microsoftu, ale to bolo aj predtým, takže to asi nemá nejaký vplyv. Takisto neviem o tom, čím by som to ja spôsobila, nič nové som si za posledných pár týždňov neinštalovala, okrem teda aktualizácií od samotného Microsoftu.
Nemáte s tým prosím skúsenosti, nepočuli ste o tom, čo to môže spôsobovať, a ako to napraviť?
Ďakujem za každú radu.

Tak vyskúšala som všetky vaše rady, aj takisto iné, ktoré som našla na internete, bohužiaľ neúspešne. Medzitým sa mi stalo po jednom reštartovaní PC, že mi nejakým zázrakom WMP nabehol - fungoval však až jeden deň, keď som večer vypla PC a na druhý deň zapla, už zas nešiel, takže si to evidentne robí zo mňa dobrý deň. Vyhovoval mi, ale tak budem musieť presedlať a niečo iné.
Vedeli by ste mi poprípade poradiť nejaký player, ktorý si poradí s WMP playlistami? V pc sú označené ako súbory WPL. Mám ich totižto spústu, to by bola fuška, vytvárať si to nanovo.
Ďakujem vopred.