Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VeraCrypt kontejner write only

Ahoj, používám na počítači program VeraCrypt, ve kterém mám pernamentně otevřený kontejner, kam se mi automaticky zálohují data z telefonu pomocí programu Resilio Sync.
PC ale nepoužívám sám a nechci, aby se mi někdo hrabal v obsahu telefonu (zálohách). Vím, že jde VeraCrypt kontejner otevřít jako read only. Nevíte, jestli jde nastavit nějak i jako write only, aby program mohl zapisovat, ale nikdo číst?
Popř. uvítám i jiné nápady, jak docílit toho, aby se mi mohla data zálohovat stejným způsobem, ale přístup do disku ostatní uživatelé PC neměli. Dodám jen, že více uživatelských účtů ve Windows je kvůli charakteru užívání PC nereálné.
Všem moc děkuji za odpověď.

Je to takový ten typ PC, který běží skoro pořád a primárně si na něm v ložnici s přítelkyní přehráváme filmy. Je docela blbost pustit na PC film a pokaždé, když si budu potřebovat odběhnout pak přepínat uživatelský účet. Takže takhle to bohužel vyřešit nepůjde.

Bez použití víc uživatelských účtů je to podle mě neřešitelné. Ten veracrypt otevřený kontejner půjde vidět i v jiných účtech ale máš možnost schovat písmeno disku a nastavit oprávnění do ntfs složek na tom kontejneru.
Takže nejspíš vymysli jiné zálohování.

Pokud se Veracryptu dá věřit ve smyslu nemá žádné další vrátka tak je lepší - víc chráněna před bruteforce útokem na heslo a má opravené některé známé chyby TC ( které ovšem nesouvisí s šifrováním a jeho bezpečností) .