Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno servery

ahoj,

rad bych se poradil. v mensi firme uvazujeme o zmene hardware. soucasny stav je nasledujici:

ja pocitac, ktery zaroven slouzi jako server pro ucetni program, tiskarnu a pro dalsich 5 klientskych stanic. na tomto hlavnim pocitaci se zaroven pracuje jako na klientske stanici (coz by me zajimalo, zda je to normalni, nebo by server mel byt ciste nepracovni klient)

uvazujeme o zmene v tom duchu, udelat novy server, ktery by skutecne slouzil ciste jen jako server, na kterem by v podstate bezel jen ucetni program a nebo si server pronajmout nekde v datacentru. a otazky jsou:

da se rict, co je lepsi?
da se rict, co je levnejsi?
kdyz je server nekde daleko v datacentru, jak funguje sitova tiskarna?
jak se na takovem serveru pracuje? jak vidim plochu toho pocitace?
urcite me v diskusi napadnou dalsi otazky

pozadavek je, aby se do ucetniho programu dalo vstupovat po siti pomoci vpn odkudkoli a urceni uzivatele.

dekuji za vsechny nazory

jeste jeden dotaz, abych v tom mel uplne jasno. resume tedy bude nepronajimat v datacentru, ale zakoupit vlastni. a ted otazka: budu tedy muset mit router, ktery to umoznuje a budu muset mit verejnou ip adresu? tu verejnou ip, to proste budu muste mit kazdopadne nebo jde nejak nastavit router, aniz bych musel mit verejnou ip?