Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada ohledně výkonné grafické karty

Před časem jsem prodal mojí starší GK, něco jsem měl našetřeno a připraveno a koupil jsem před týdnem novou GTX 1080Ti. Prostě chtěl jsem ji vyzkoušet...No a nyní mám bohužel dilema a v postatě na rozmyšlenou = buďto si ji nechat anebo vrátit ve 14-ti denní lhůtě a počkat na RTX 2080. Nechci říct, že to vidím úplně přesně 50/50, ale stále přemýšlím, co by bylo nejlepší udělat...Proto bych právě potřeboval poradit...i když chápu, že tady může být každá rada dobrá :i:Jak jsem někde četl, může to být zkrátka takové i "Turingovské dilema" o tom, zda se vyplatí nebo nevyplatí koupit nové grafické karty RTX 2000 nebo se zaměřit na starší GTX 1000, čili Pascal - viz. https://www.svethardware.cz/turingovske-dilema-nvidia-slibuje-o-40-vyssi-herni-vykon-oproti-pascalu/47441

Jestli muzes pockat, pockej na GTX@2080 na druhou stranku proc nepockat, (nebo GeForce RTX 2070 /*600Euro*/ s priblyznym vykonem jako dnesni Founder GTX@1080), nejaky vykon navic tam je, +- 20-30% navic uz postavena na DDR6 o proti DDR5(x).
PS : Jestli mas doma uz tak vykonu GTX@1080Ti a staci-ti (coz urcite staci i na 4K), tak nic nemen. (az na nejaka cisla navic a samolepky toho nedostanes)