Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada ohledně výkonné grafické karty

Před časem jsem prodal mojí starší GK, něco jsem měl našetřeno a připraveno a koupil jsem před týdnem novou GTX 1080Ti. Prostě chtěl jsem ji vyzkoušet...No a nyní mám bohužel dilema a v postatě na rozmyšlenou = buďto si ji nechat anebo vrátit ve 14-ti denní lhůtě a počkat na RTX 2080. Nechci říct, že to vidím úplně přesně 50/50, ale stále přemýšlím, co by bylo nejlepší udělat...Proto bych právě potřeboval poradit...i když chápu, že tady může být každá rada dobrá :i:Jak jsem někde četl, může to být zkrátka takové i "Turingovské dilema" o tom, zda se vyplatí nebo nevyplatí koupit nové grafické karty RTX 2000 nebo se zaměřit na starší GTX 1000, čili Pascal - viz. https://www.svethardware.cz/turingovske-dilema-nvidia-slibuje-o-40-vyssi-herni-vykon-oproti-pascalu/47441

Ty ceny GTX 1080Ti a RTX 2080 nejsou sice úplně totožné, ale jsou zhruba plus mínus hodně podobné = 21.-22.tis. Právě z toho cenového důvodu jsem přemýšlel o jejich srovnání, i když ty řady jdou po sobě: 1080Ti - 2080Ti a 1080 - 2080...Ale o takové 2080Ti za 35.tis. se raději ani nebavím...:.(

Tak střelit tu grafiku můžeš i za rok až se uvidí zda bude Rtracing mít podporu víc her. Možná už bude druhá vylepšená generace. Chápu, že teď to vrátíš beze ztráty ale zase riskujes že se to Rt neujme. A jestli dobře chápu ve hrách které Rt nepodporují bude "obyc" 2080 pomalejší než 1080Ti.
Edit tak ne co sem viděl neoficiální unikle výsledky je prý 2080 mírně rychlejší než 1080ti

Jestli muzes pockat, pockej na GTX@2080 na druhou stranku proc nepockat, (nebo GeForce RTX 2070 /*600Euro*/ s priblyznym vykonem jako dnesni Founder GTX@1080), nejaky vykon navic tam je, +- 20-30% navic uz postavena na DDR6 o proti DDR5(x).
PS : Jestli mas doma uz tak vykonu GTX@1080Ti a staci-ti (coz urcite staci i na 4K), tak nic nemen. (az na nejaka cisla navic a samolepky toho nedostanes)