Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Práva na linuxu

Ahoj všem,
Rozjel sem si server na Linuxu vše od instalace až po konfiguraci probihalo dobře . Kámen úrazu nastal při kopírování souborů přes ssh nebo FTP napíše problém s přístupem , ale přez ssh terminál složku v var/www vytvořím ale jinak ne potřebují tam nahrávat webovky a ne to ukládat na jiný server pak to stáhnout na tomto rozbalit nikde nikdo neví nechci jít na win server zpátky ale asi mi nic jiného nezbyde. Jonáš Linux mám:
Ubuntu Linux 16.04.4
Linux 4.17.0-041700rc7-generic na x86_64

Jinak práva jsem zkoušel měnit ale nic nepomohlo. Přistupují jako admin pomocí sudo.

Moznosti, ktore som pouzival ja su dve...bud mali useri svoje www dir v ich homediroch, alebo ich teda mali vo /var/www s tym, ze vlastnikom daneho adrresara bol dany user a skupina bola www-data, aby mohol v danim dire robit zmeny webovy demon (najcastejsie apache).
Ja tipujem, ze mas nastavene ftp, aby sa prhlasovalo do homediru daneho usera...to je ok, ale mas nastaveny zaroven jail na homediry, co je tiez ok. Homedit mas samozrejme nastaveny na /hoome.
Riesenie je zmenit homedir daneho uzivatela na /var/www/jeho_web