Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak HTML tabulku(Celou) rozdělit do sloupců (jako CSS3 column-count:3)

Potřeboval bych HTML tabulku rozkouskovat na několik sloupců (myslím tím tabulku jako celek, tedy vnitřní sloupce tabulky TD zůstanou pohromadě), podobně, jako lze pomocí CSS3 rozdělit například dokument do sloupců pomocí column-count.
"Selsky řečeno, aby tabulka o 97 řádcích TBODY + 1 řádku THEAD a 3 sloupcích (Město, PSC, kraj) nebyla vysoká úzká nudle, ale aby byla zhruba 3x nižší , ale 3x širší(+ místo na mezery - jako column-gap) — o 33 řádcích , zato jakoby 3x vedle sebe"
Avšak cloumn-count se prý nedá použít právě pro tabulky (v popisu dokumentace) a tudíž mi to ani nejde.

Jak to udělat? do html není možné zasahovat, kromě nějaké triviálního přidání atributu, pokud by to šlo (něco jako TABLE columns)

Jako taková třešnička na dortu, aby se záhlaví THEAD zobrazovalo v každém ze tří super-sloupců

— Zkoušel jsem celou tabulku obalit do DIV, což částečně funguje, ale dělá to nehezké efekty: na hranách/krajích to zobrazuje duchy (prázdné řádky), případně někde chybí rámeček. zobrazení třešničky THEAD v každém sloupci to už vůbec neumí

Prostě vstupní data je HTML řetězec s tabulkou.

Taková vstupní data jsou mírně řečeno nezvyklá.
Úkol je tedy vytvořit z HTML tabulky jinou HTML tabulku (jiné HTML tabulky) s tím, že

do html není možné zasahovat, kromě nějaké triviálního přidání atributu, pokud by to šlo (něco jako TABLE columns)

Neumím.
Zato jako vinař vím určitě: z plesnivých hroznů dobré víno neuděláš.