Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdieľanie dát na Windows

Dobrý deň, mám problém so zdieľaním dát v lokálnej sieti. Hlavný PC, z ktorého sú zdieľané, nerozpoznáva vôbec žiadne zariadenia v sieti. Aktivoval som fakt všetky veci čo som našiel na nete, firewall výnimky a mega veľa tutorialov. Stále nerozpoznáva žiadny PC pri pripojení na zdieľané dáta to raz ide a raz nejde neviem zistiť prečo, píše Error code: 0x80070035. The network path was not found. Rád by som robil hosta v inom PC, ale tento aj tak nerozpoznáva iné zariadenia takže by som sa k ničomu nedostal. Nemali ste niekto s tým problém? Dokonca v novom update od Win nieje HomeGroup.

Host PC: Windows 10 Home

nikdy jsem s tím problém neměl, protože vím co a jak nastavit, vím jak funguje browsemaster a hlavně tyhle věci nastavuju sám a nenechávám to na nějakých homošgrupách.

Dokud nenapíšeš co máš za problém, jak jsi to nastavil, zda sedí pracovní skupina, jak je nastaven BM atd., nemá smysl cokoli radit.

Ano ja som nikdy s tým problém nemal len tento PC je záhadný na všetkých ostatných to ide bez problému, no dáta potrebujem dostať sem, ale on nerozpoznáva iné zariadenia. Pracovná skupina sedí tá je rovnaká. FW má výnimku na zdieľanie dát. Povolené vyhľadávanie PC v sieti, práva na čítanie / zápis s danými súbormi pre všetkých povolené. Zrušil som aj password protecion na zdieľanie, SMB protokol zapnutý( to som našiel na nete, predtým som takéto veci nikdy nastavovať nemusel), neviem čo ešte.

Poprípade ak hovoríte, že bežne vám to funguje ja viem, že po nete je 1000000 tutorialov, ak sa Vám chce tak mi napíšte tých vašich pár overených krokov a ja ich skúsim ešte raz prejsť. Poprípade zvolím iný spôsob zdieľania dát, myslím, že cez nejaký local ftp server by to mohlo ísť.

Dokonca v novom update od Win nieje HomeGroup.

tak on to byl sociální průser už v době zavedení xp a vista z výš.
průser nezabezpečení se z toho stal, až když konečně kinderhaxory napadlo zneužít toto stejné síťové přihlášení v homogroup.
a zakázal to až teprve potrat w10-1803 po 10 letech.

Host PC: Windows 10 Home

tak snad aby sis vypsal help:

net send use

ale protože m$ je nekompatibilní prase, možná budeš muset v ovládacích panelech zpátky povolit funci smb v1.