Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s routerem TP-Link TL-WR841N v8

Zdravím,

poslední dobou mě trochu zlobil internet(Kabel i wifi), až jsem nakonec zjistil, že je nějaký problém s routerem. Problém byl v tom, že router nedokázal pracovat se staticky nastavenou IP, tak jsem se rozhodl, že ho vyměním router za jiný (Jsem v rodinném domě, tak jsem vyměnil z horního patra do dolního patra) a zjistil jsem, že dokáže pracovat s dynamicky přidělenou adresou.

Dnes se však stalo, že internet přestal na chvíli fungovat úplně. Tak jsem si s tím pohrál (Restart, reset do defaultního nastavení) a podařilo se mi ho rozjet, avšak z nějakého důvodu ztrácím packety a občas se prostě na pár sekund vypne. K webovému rozhraní se v pohodě dostanu. Zkusil jsem upgradovat firmware, avšak beze změny. (Když PC připojím napřímo z "hlavního" routeru, tak je vše v pořádku)

Hádám, že router už je nepoužitelný, ale raději se zeptám, než ho vyhodím

Předem děkuji za každou radu

stáří napájecího adaptéru? mám dojem, že tplink je bere od nejshitovějších oem dodavatelů, ale běžné domácí krámy jsou na tom plus mínus stejně.
pak se taky mohou dít i takové věci, že větrací otvory v plastu nechal číňan zpoloviny zaslepené a router se pak ve vodorovné poloze přehřívá.

router nedokázal pracovat se staticky nastavenou IP

to je hodně odvážné tvrzení, u lidí s takovými názory spíš předpokládám problém mezi klávesnicí a židlí.
ty dva krámy z horního a dolního patra jsou nějak zapojeny za sebou = vede mezi nimi kabel? v jakých režimech jsou v tom případě nastavené? router (s natem) / bridge / ap?
mezi jakými vstupy vede ten kabel?
jaká je lan ip prvního routeru, a na wan a lan druhého?
který z routerů funguje jako dhcp server?

Napájecí kabel je starý zhruba 2 roky a na mém routeru fungoval naprosto v pořádku, ale můžu zkusit výměnu.

Kdyby byl problém mezi klávesnicí a židlí, tak je problém u poskytovatele internetu, jelikož to nastavoval on a já do toho vůbec nehrabal, dokud to nepřestalo fungovat (Prvně jsem zavolal poskytovateli a ten mi řekl, že chyba je na mé straně). Navíc testoval jsem to na obou routerech tak, že jsem odpojil vše krom WAN, připojil jsem ntb, nastavil jsem Staticky IP, kterou mi dal poskytovatel, avšak na tom "nefunkčním" routeru nebyl přístup k internetu, ale na tom druhém ano, tak jsem je prohodil.

Mezi routery vede kabel. Z portu Lan2 (hlavní - horní router) do portu WAN (dolní router). Horní router má staticky nastavenou IP a dolní dynamicky. Oba jsou využívány hlavně jako wifi routery, avšak k dolnímu mám ještě připojený PC kabelem.

Jeden router má lan IP 192.168.0.100 - 199 a druhý 192.168.1.100 - 199 (Pokud jsem správně pochopil, co jste po mě chtěl)

Jestli se nepletu, oba routery mají zapnutý protokol DHCP

já se ptal na napájecí adaptér, ale snad si rozumíme.

kabel lan -> wan, vstup2: 192.168.0.x, lan2: 192.168.1.x ... i druhý router je v režimu router s natem.
snad žádný příčetný poskytovatel by za sebou nezapojil v jednom baráku dva routery (v režimu router). minimálně ten druhý router takto nastavil domácí instalatér.

Jeden router má lan IP 192.168.0.100 - 199 a druhý 192.168.1.100 - 199

to nejsou lan ip routerů, ale rozsahy jejich dhcp serverů. lan ip jsou vidět na úvodní stránce "status" a budou nejspíš: 192.168.0.1 a druhý 192.168.1.1

testoval jsem to na obou routerech tak, že jsem odpojil vše krom WAN, připojil jsem ntb, nastavil jsem Staticky IP, kterou mi dal poskytovatel

jedna statická ip přece nemůže za oběma routery fungovat! vždyť vidíš že mají různý síťový rozsah (subnet).
a to neznáme, jaká byla ta "statická ip", jestli to náhodou neměl být test místo routeru1 (poskytovatel už za router1 nevidí)

stále neuvádíš, jak je nastavena wan adresa routeru2.
a po tom přehození routerů mezi sebou, jak se změnily ip (adesy, ne nějaké rozsahy) wan1, lan1, wan2, lan2.

pro představu by asi šel za každým z routerů pořídit výpis nastavení:
start - spustit - cmd.exe:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

výpisy z poznbloku vložit sem.