Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno info Acronis True Image

Dobrý deň,mám na skúšku stiahnutý program na zálohovanie a obnovovanie Acronis True Image.Dobrý program,len mám problém v časti vľavo hore Zálohovat-Možnosti-Plán.Dá sa tam nastaviť Denne,Týždene,Mesačne,Pri udalosti,Neplánovať,Nonstop.Ja to mám teraz nastavené na skúšku Denne-Jednou denne 11 15.Zálohujem na externý disk 1 tera,najskor som vykonal úplnú zálohu celého notebooku,celý počítač.No a ide mi o to že keď,mám teraz tú zálohu nastavenú na Denne-Jednou denne 11 15 príklad,externý disk je odpojený,v určený čas začne zálohovanie ale sa nezdarí lebo nebol pripojený externý disk,no a ani ma nato program neupozorní že mám pripojiť externý disk,iba ked otvorim program.Tam je upzornenie že sa nepodarilo zálohovanie.Ide o to že nie vetko si človek pametá:-D.Mám notebook lenovo G 500,os Windows 10 home,verzia 1803.Predtým som na zálohovanie používal program integrovaný vo windows,a tam ma upozornilo,vľavo dole že mám pripojiť externý disk,aj som to oznámenie videl a prečítal si ho,pekný deň

Treba si hlavne ujasnit, co chces zalohovat...ci data alebo OS. Ja robim image OS na serveroch raz ryzdenne, data zalohujem denne cronom.
Pri nb by som robil zalohu OS raz za mesiac, data kludnw denne a tam sy vystacis s akymkolvek synchronizatorom (always sync napr), alebo Cobianom (rozne.moznosti zalohovania).