Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet bez prohlížeče

Zajímalo by mě, jestli se jde dostat na internet bez prohlížeče.
Protože mám takový pocit, že i přes ten prohlížeč ví společnosti který ten prohlížeč vyrobila na co koukám.

Co znamená,že mobil nic neprekoná? Jako že se s ním dá lépe sledovat internet, nebo, že tě přes něj ONI sledujou? Co když někdo má mobil bez využití mobilních dat (TZN. "není nonstop internetech" ) / případně e připojuje přes data/wifi jen v případě potřeby, kdy si chce prohlédnou nějakou stránku, nebo nemá šmírdrojd a používá ho na e-maily (přes IMAP dokonce) – tzn je připojen třeba je 5 sekund na mail nebo 2 minuty na přečtení článku. Samozřejmě nutnou podmínkou je, že nemá otrávený telefon iOS, lagdroidem, který se neustále někam připojuje, odesílá telemetrická data OS, nestahuje reklamy (do aplikací dokonce !! cha cha) nebo neupdatuje OS