Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet bez prohlížeče

Zajímalo by mě, jestli se jde dostat na internet bez prohlížeče.
Protože mám takový pocit, že i přes ten prohlížeč ví společnosti který ten prohlížeč vyrobila na co koukám.

Co znamená,že mobil nic neprekoná? Jako že se s ním dá lépe sledovat internet, nebo, že tě přes něj ONI sledujou? Co když někdo má mobil bez využití mobilních dat (TZN. "není nonstop internetech" ) / případně e připojuje přes data/wifi jen v případě potřeby, kdy si chce prohlédnou nějakou stránku, nebo nemá šmírdrojd a používá ho na e-maily (přes IMAP dokonce) – tzn je připojen třeba je 5 sekund na mail nebo 2 minuty na přečtení článku. Samozřejmě nutnou podmínkou je, že nemá otrávený telefon iOS, lagdroidem, který se neustále někam připojuje, odesílá telemetrická data OS, nestahuje reklamy (do aplikací dokonce !! cha cha) nebo neupdatuje OS

Protože mám takový pocit, že i přes ten prohlížeč ví společnosti který ten prohlížeč vyrobila na co koukám.

ano, ta společnost sleduje na co se koukáš a u všech asi miliardy uživatelů si to zapisuje, lepí si k tomu fotku uživatele z tvého faceboo a ředitel společnosti se ti směje.

ráno je škola, už bys měl jít spát. toto není zpovědnice, kde se soutěží o nejtupější dotaz.

2. část dotazu
Máš li podezření, je třeba ho formulovat lépe (zda data, "na co koukám" se třeba i někam odesílají). Z logiky věci, běžné prohlížeče mají featuru jménem historie.

že i přes ten prohlížeč ví společnosti – tomu nerozumím , natož gramaticky . už to chápu : Protože máš pocit, že společnosti (které prohlížeč vyrobili?) , vědějí, (na co koukáš).

Ovšem tuto definici by mohl splnovat chromE prohlížeč, který je vyroben Googlem. Pokud používáš vyhledávač google bez ošetření šmírování (vlastně celý prohlížeč bez ošetření šmírování - jako blokace cookie a externích prvků, viz addon Privacy badger, ublock origin) ten defaultně snaží šmírovat uživatele tím, nejenže google search šablona je infikována UUID prohlížeče ("RLZ"), ale i se snaží šmírovat kliknuté odkazy přes BEACON <A HREF=OrinigálCíl PING="Google.com/url?sa">, případně redirectem

Nebylo by od věci popsat, co že máš za prohížeč(e?).

1. část dotazu

Internet je. Na internet se dá dostat připojením se do sítě (zapojení kabelu, připojením k wifi) + obržením údajů k IP/MAC (obvykle přes DHCP)/znalostí(statická konfigurace). v tu chvíli máš přístup k internetu, a není vůbec nutné nějak komunikovat (přijímat/desílat pakety)

Být na internetu může být zavádějící pojem
, někdo by si pod tím moh přestavit, že máš otevřený port a nějak na něj reaguješ v případě komunikace-
, nebo viz výše, být na internetu, v chvíli kdy máš možnost se připojit k jinému PC na internetu (což může být definice kruhem)
A nebo třetí definice podle host-a, v tu chvíli, kdy nějak komunikuješ (ping – neplést s PING z prvního dotazu, jde o uplně jiný protokol) (asi myšlena odchozí komunikace), jsi na internetu
nebo 4 definice, kdo není na instáči, není na internetu.