Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teploty GPU v sestavě

Dobrý večer...

před půl rokem jsem se obšťastnil níže uvedenou sestavou. A jako každý majitel dobré sestavy zjišťuji, že už nemám co hrát ale to není problém o kterém chci mluvit. Za těch pár měsíců jsem obehrál pár oblíbených her (Crysis 2, 3; Dying Light; Ghost Recon Wildlands, GTA V, Prey.. vesměs graficky dobře vypadající hry s příběhem).. Teď jsem prvně sáhl po sérii Far Cry a sice 5. díl, nádherný soundtrack mimochodem.. A tady začal můj problém s teplotou GPU.. Doteď jsem hrál na 2160p všechny hry s téměř maximálním nastavením, teploty nepřekročili sedmdesáté stupně. Ale u Far Cry mi po každém vypnutí hry vyskočilo upozornění od NZXT Cam, že teplota dosáhla 83°C. Far Cry jsem dohrál s lehce oželenou grafikou. Za 2 měsíce vychází Fallout 76 tak jsem si chtěl zkrátit čas opětovným dohráním Falloutu 4. Teplota hlásila dokonce 85°C. Ano Fallout 4 je špatně optimalizovaný, problém je v tom že jsem jej se stejnou sestavou, se stejným nastavením hrál po koupi PC ale s teplotou problém nebyl. Mám tedy podezření, že v sestavě došlo k jakýmsi nekalostem, které způsobili značný nárůst teplot PC při zátěži. I přes manuální nastavení ventilátorů grafiky na 100% se stroj potí. Ptám se zde Vás jaký je vhodný postup při hledání chyb způsobující tyto problémy, jestli grafika nestávkuje či jednoduše nechci po sestavě příliš.

PC Sestava:
Intel i7 8700K
MSI Z370
MSI 1080Ti
G-Skill 3200Mhz 16Gb
Corsair RM750x
BeQuiet DarkBase Pro 900 kontejner

CPU má vodní chladič NZXT, o chlazení bedny se starají 3 140mm větory, které při hraní spouštím na max, tuším 1600rpm. Sestavu jsem dal dohromady sám, vzhledem k průhledné bočnici obří bedny jsem se o cable managment postaral ukázkově, jak jsem psal, půl roku naprosto bez problému až k mému údivu ale teď PC dostal jakousi horečku.

Díky za jakékoli rady, připomínky či názory, budu rád za zkušenosti se stejným GPU.

V první řadě profoukni chladič a ventilátory. Potom proskenuj PC na škodnou, protože je taky možné, že někomu těžíš kryptoměnu.

https://www.malwarebytes.com/
https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/

Když nezabere ani jedno, tak bych šel cestou upevnění chladiče a přepastování.
Sice to není skoro nikdy potřeba, ale je to možnost. Já dávám i na novou grafiku pastu MX-2 a teploty jdou dolů i o deset stupňů oproti originální.

Díky za připomenutí ADW Cleaner, Malwarebytes používám týdně ke kontrole ale na ADW jsem pozapomněl, narazil na nějaké hrozby, v momentě smazání se ze záhadného důvodu objevila hláška NZXT o teplotě GPU a následně se PC restartoval.

EDIT: a ohledně přepastění, s kolegou jsme vedli rozsáhlou debatu ohledně významu za cenu rizika, já jsem kdysi měnil chladič na staré dobré HD6970 ale to byl porod Vám řeknu, vzhledem k ceně grafiky se takových operací vyvaruji ačkoli bych nad tím měl začít přemýšlet.