Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co znamenaji pismena na webovych strankach?

Narazim na to na ruznych strankach, a netusim, co to presne ma znamenat. K cemu jsou ta velka pismena W U V Y na tehle strance? To male F bych jeste pochopil, to bude facebook, ale to ostatni?

[dvyJgRJ.jpg]

Nekdy to dava smysl, treba jsem videl "d" jako download, ale nekdy, jako v tomhle pripade, to nedokau odhadnout. Je to nejaky novy hipstersky trend, nebo kod?

Máš zle nastavené vlastnosti vo FF. Aj FF to vie zobraziť, len musíš nastaviť, aby FF nezobrazoval nastavené fonty, ale používal fonty stránky.
Nástroje - Možnosti - Všeobecné - Písma a farby - Pokročilé - zaškrtnúť "Povoliť stránkam používať vlastné písma......
a už bude používať fonty uvedenej web stránky. A zobrazí i tie (pre teba záhadné) znaky.

jak už Wikan napsal...

Nechápem proč stránky používajú fonty ako ikony. Všeobecne sa neodporúča používať fonty na vykreslenie ikón (viď https://cloudfour.com/thinks/seriously-dont-use-icon-fonts/ ), je to práve z tohoto dôvodu a tuctu ďalších.
Taktiež nepochopím nikdy že už aj keď sťahujú fonty, tak proč ich sťahujú desiatky když z každého fontu použijú "font" iba pre 2 slová, alebo použijú 1-2 ikony, aj keď font ponúka trebárs tisíc ikón.