Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ADSL splitter

Donedávna jsem používal ADSL linku v cizině, kde je běžné mít naked ADSL, tedy bez telefonní linky. Měl jsem zapojený ADSL model přímo v telfonní zásuvce. Nedávno jsem četl, že je třeba mít před modemem ADSL splitter. Je to opravdu nutné?

Stěhuji se do Česka a chci si zapojit doma ADSL a potřebuji vědět, jestli musím splitter přikoupit, nebo jestli stačí použít můj stávající modem, který má vstup WAN a výstupy Phone a LAN.

Odhadl jsem to správně, že ADSL modem, který má výstup Phone, má v sobě ADSL splitter vestavěný?

Děkuji moc za odpověď

Honza

Děkuji moc za reakce. Abych shrnul, k čemu jsme se zatím dostali.

1. Je tedy možné, že splitter je vestavěný. Jaká je situace v Česku, máte vždycky splitter jako samostatný síťový prvek (samozřejmě pokud používáte i hlasovou linku), nebo je v některých ADSL modemech vestavěný?

2. Ohledně homologace pro ČR, nad tím mě nenapadlo přemýšlet. Měl jsem tak nějak za to, že to je podobné jako s normálním schvalováním výrobků pro celou EU. (Můj modem je zakoupený a používaný v EU). Nebo se telekomunikační prvky musejí homologovat zvlášť pro každý členský stát EU?

3. Pokud jde o přesný typ modemu, nemohu momentálně sdělit, protože modem je fyzicky jinde než já.

1. ne, splitter je/může být/ pro každou telekomunikační společnost jiný, podle toho, jaké se používá frekvenční schéma a normy.

1b. tvůj router nejspíše splitter rovněž nemá, ale má port pro IP telefon (pokud je port pro telefon na routeru typu RJ45, tj. má 8 pinů a stejnou velikost jako síťový konektor)

2. telekomunikační vybavení se stále homologuje pro příslušnou zemi a příslušného telekomunikačního operátora.

3. to je vážně škoda ;-)