Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s vypalovanim CD a DVD

Ahoj chtela bych požadat o radu.Mam windows vistu a nemužu ani kopirovat ani vypalovat CD ani DVD v media plaeru ani v Neru 8 pro vistu.Ve Windowsu XP sem stim nemnela žadny problem mohla sem aj kopirovat aj vypalovat . Nemohli by ste mi nekdo poradit?

Odinstaluj InCD.
A strkat tam musis prazdne medium (pozries si napr. v nere v menu informacie o mediu, musi vypisat "medium je prazdne") alebo v nero info tool. A musis tam strkat CD-R(W) alebo DVD-R(W), ak chces nieco vypalovat. Vypaluje sa tak ze spustis nero (alebo nero essentials) zvolis si vypalit datove CD alebo DVD a naklikas si tam subory ktore chces a nakoniec kliknes ze vypalovat. Co to potom zahlasi? Ake presne medium strkas do tej mechaniky? Kam presne klikas? (pekne sem napis postupne kazdy klik). Co vypise nero info tool o tom mediu ktore je v mechanike strcene?

P.S. a ano moze to byt aj polamany. To ze to cita este neznamena ze neni polamane zapisovanie.

To ja všechno znam vždit sem si už vypalila plno pisniček ,klipu a filmu a ten noutbuk je novej ma asi 14 dni.A do obchodu snim spatky nemužu protože sem v zahraniči.Možna že to nero neni plna verze tak to přesto nejde ale proč to nejde přes ten media plaer 11 a cedečka sou taky v pořadku

Zmačknu Nero Expres potom zmačknu tu notičku potom si vyberu že si chci vypalit mp3 vyberu si pisničky a pak je tam dam a dalši dole v tom ramečku na pravo pak to přeskoči na to abych to mohla vypalit ale ani to vypalit nesviti a piše to že jednotka je prazdna vložte disk.A na tym druhym noutbuku to sviti aj vypalit to de.Tak to asi bude tou vypalovačkou to mne nenapadlo že když to načita že nemusi jit vypalovačka.Použila sem CD-RW,aj CD-R a

Este skus ked tam mas CD-RW tak v nere uplne na zaciatku ked si vyberas co chces robit tak na lavom paneli by malo byt ze "vymazat RW disk" (alebo v plnej verzii nera to je niekde v menu).
A skus na zaciatku neklikat na noticku, ale na "vytvorit datove CD", a skus tam vybrat len pre skusku nejaky subor (hocjaky subor z disku kludne aj nejaky word dokument, nie vacsi ako 650MB samozrejme). Na CD-RW, potom to CD-RW mozes vymazat.

Ak na tom PC mas nainstalene nejake programy na virtualne mechaniky (alcohol 120%, daemon tools apod) tak preistotu skus odinstalovat. Viem si predstavit aj nejaky problem s ovladacmi (zozen si niekoho kto ti tam je schopny skusit nabootovat live linux, alebo si stiahni a napal live linux a nabootuj a skus vypalit nieco v linuxe), ale skor si myslim ze je to problem s mechanikou alebo s tymi mediami co tam davas, alebo presiahnes kapacitu CD (650MB resp 700MB) a chce po tebe aby si tam dala DVD apod., neviem nevidim ti na to.

a přes ten media plaer zmačknu zapsat na disk cd a v pravo na hoře se mi ukaže vypalovačka pod tim si dam třeba pisničku a ono mi to napiše Připojit zapisovaci zařizeni a restartovat plaer.Ale jak ho mam restartovat?A natym druhim noudbuku udelam to stejny vypalovačka zmizi ukaže se tam CD a kolik minut zbiva a aj to sviti když tam přidam pisničku zahajit zapis na disk. Nemuže to byt teda tim že se to ma restartovat.Ale jak ho mam restartovat ?Je možny že ta vypalovačka neni zapla ?Ale nahraty CD načita.Noudbuk už sem nekolikrat restartovala když sem nahravala jiny programi.

Strc do tej mechaniky este nejake prazdne CD-R(W) a spust "nero info tool" (spustis ten nero spustac a tam v sekcii tools (nastroje) je nero info tool. Pozries sa na kartu o vypalovacke ze ci su zaskrtnute okienka ze to vie vypalovat CD-R, CD-RW atd. Ak nie su zaskrtnute tie okienka tak tam nemas vypalovaciu mechaniku :-)
A na karte o mediu sa pozries ze co ti vypisal o mediu ktore je vlozene (ci je prazdne, otvorene, ake je to medium atd).
A napises to vsetko sem, co najpodrobnejsie.
Najlepsie ak sem das obrazok tych dvoch zaloziek z nero info tool, ak nevies ako tak:
http://pc.poradna.net/article/view/4-jak-ulozit-obs ah-obrazovky
http://pc.poradna.net/article/view/2-vlozeni-obrazk u-na-poradnu

Tak znova:

Odinstaluj InCD.
A strkat tam musis prazdne medium (pozries si napr. v nere v menu informacie o mediu, musi vypisat "medium je prazdne") alebo v nero info tool. A musis tam strkat CD-R(W) alebo DVD-R(W), ak chces nieco vypalovat. Vypaluje sa tak ze spustis nero (alebo nero essentials) zvolis si vypalit datove CD alebo DVD a naklikas si tam subory ktore chces a nakoniec kliknes ze vypalovat. Co to potom zahlasi? Ake presne medium strkas do tej mechaniky? Kam presne klikas? (pekne sem napis postupne kazdy klik). Co vypise nero info tool o tom mediu ktore je v mechanike strcene?

Co už jsi z toho vyzkoušela?

Viděl bych to na problém s nastavením InCD (součást Nera), je třeba ho nastavit po kliknutí na ikonku v infopanelu (normálně na pravé straně dole v liště) tak, že po vložení prázdného CD-R, CD-RW, nebo DVD se neprovede nic. Standardně po instalaci je nastaveno, že se nové CD, DVD formátuje na UDF souborový systém (nebo MtRainier) aby se chovalo jako velká disketa.