Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetový prohlížeč na starší pomalý NTB

Prosím o tip na nějaký jednoduchý a rychlý internetový prohlížeč na starší notebook, kde jsou XP Home. Počítač má své limity dané věkem a konfigurací. Sedmičky natož něco novějšího tam nejedou (nejsou k dispozici ovladače). Samotné XP šlapou dobře, ale MSIE 8 sice jede, ale je nepoužitelný (spousta webů nefunguje). Zkusil jsem Firefox, jenže je natolik pomalý, že se nedá prakticky používat. Na počítači je potřeba spouštět pouze v internetovým prohlížeči Seznam (kvůli poště) a zpravodajské weby, nic více.

Muzes jeste zkusit treba starsi verzi Pale Moon, ale jak psali kolegove, ten notebook proste na dnesni internet nestaci, a zadny prohlizec ti nepomuze.
Jo, mozna Arachne v DOSu :)

EDIT: aha, ted koukam, ze pro WinXP by mel existovat fork pod nazvem New Moon.

Keď to nezvládne sedmičky, prečo čakáš, že zvládne web? Dnes sú prehliadače náročnejšie ako OS. Buď pohľadáš ešte staršie (tak tri roky späť) verzie prehliadačov, firefox, chrome, opera.. ktoré by ešte ako tak mohli ísť. Alebo rovno s ním do elektrodpadu.

Takže výsledek testů různých prohlížečů je následující: Řešením je New Moon. Je to rychlé a plně funkční. Asi nejhorší variantou je prohlížeč od Seznamu - ten nebyl schopný se za pět minut ani nastartovat, natož aby se s ním dalo pracovat. Použitelné řešení pro staré pomalé počítače tedy existuje. Problém je vyřešen.

[ALTERNATIVA] : Jsou i WEB prohlizece mimo ty zname Chrome, edge, mozzila etc, které jsou jen minimalizované a zobrazuji jen hruby obsah, to znamena ze je mozné nezobrazovat treba "obrazky", "javasript/scripty" ,"css", upravy HTMl pro vzhled knihy (pro cetbu jak uvadis treba tech clanku) a podobne na velmi lehkem motoru (zpravidla nepresahnou 5Mb-15Mb), na Raspberry jsem pouzival "Midori, Chromium, Iceweasel "nevim zda-li jsou i na platformu windows, tak bych zkusil mozna i ty (spusti je i P4 s 128Mb RAM) i kdyz pro tebe to asi moc nebude, jejich naroky ale i zobrazeni jsou opravdu "minimalistické" ;-).

Zrovna teď přemýšlím o tomhle: webová služba, kam se uloží adresy několika zpravodajských webů; služba načte články, vyháže tabulky, obrázky, nechá jen text a ten z HTML převede do MD (markdown) - zůstane základní formátování. Aplikace si tím pádem načte a zobrazí jen text se základním formátováním.

Uvažuju to pro sebe na mobil s Androidem; fungovalo by to ale samozřejmě i na PC.

Jenže, jak na to? Je to ve fázi úvah...