Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přechod z Adobe Indesign na Affinity

Ahoj,

mám projekt časopisu sázený v Adobe Indesign, ale sázím to jednou za tři měsíce a nechce se mi kvůli tomu kupovat předplatné Adobe. Proto špekuluju že bych přešel na Affinity nebo Scribus. Jak a v jakém formátu vyexportovat nejlépe projekt z Indesignu aby šel otevřít v Affinity?

Ano, chápu to stejně. Případně tedy tvůrci Affinity Publisheru slibují přidání funkce pro import IDML souborů (naopak vylučují import .indd).
https://forum.affinity.serif.com/index.php?/topic/65038-how-can-i-open-indesign-indd-and-idml-files-in-publisher/&page=4

Tenhle požadavek je myslím pro mnoho uživatelů konkurenčního (nejčastěji Adobe) software dost zásadní, takže jsem si jist, že na něm Affinity bude pracovat.

díky, ale to nějak nepobírám. Když zmenšuju rámec textu, tak se zmenšuje i písmo, což je nemyslitelné. Takto se Scribus ani InDesign přeci nechová. Pokud je to featura Publisheru, tak od něj budu muset dát ruce pryč...
Při pokusu o export to hlásí chybu, že jeden nebo více textů přetéká rámec. Nicméně už to neřekne který konkrétně blok:) Jasně, beta, ale přeci jen tohle považuju za základní dovednost programu..

Proc prvne nezkusis ten Scribus, ktery je open source zadarmo, nejak by ty IDML soubory z InDesignu mel umet nacist, ale jak moc to bude ok nevim. Affinity svuj soft teprve tvori a jak jiz tu psali, IDML nekdy v budoucnu, takze se behem roku dvou tezko dostanou na uroven Scribusu, ikdyz je mozne ze to casem dotahnou dal. Preci jenom je to komercni projekt a vzhledem k soucasne nabubrelosti Adobe skrz predplatne bude nahrady i s ochotou platit hledat vic lidi.

"těžko se dostanou" - no to si nejsem tak úplně jistý. Protože Publisher je v podstatě vícestránkový Designer s funkcí propojení textových rámců.

Už dnes třeba do Publisheru můžeš importovat do stránky cizí PDF (vlastnost z Designeru), což Scribus zvládl až ve verzi 1.5, a což pokládám za jednu z nejzásadnějších vlastností, protože toto je snad jediný použitelný způsob, jakým integrovat např. cizí reklamu do vlastního dokumentu.