Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nakopírování dat na GPT UEFI disk v jiném PC

Zdravím, setkal jste se někdo s tímto problémem? Mám nainstalované normálně Windows 10 pod UEFI GPT typem disku. Vymontuju z PC disk a připojím ho do jiného PC klasicky přes USB 3.0 SATA. Disk se mi krásně přihlásí, mohu z něho kopírovat souboru vše bez problémů. Ale když nakopíruji jakýkoliv soubor na to HDD, které je pod UEFI GPT, tak se tam krásně nakopíruje, ale když disk vložím zpátky do původního počítače, tak ty soubory ve windows nejsou vůbec vidět (zabrané místo na disku je, skryté ty soubory nijak nejsou, ale ten windows je vůbec nevidí), když ten disk připojím zpátky k USB SATA, tak ty data v jiném počítači vidím bez problémů. Když celý tenhle proces udělám s diskem MBR klasické Legacy Windows 10, tak není žádný problém, soubory jsou vidět i v původním počítači. Proč pod UEFI nejsou vidět a jak to řešit ? Díky. Zkoušeno na desítkách PC s jiným Windows ale pod UEFI a nikdy nebyly přidané soubory v jiném PC vidět. Díky.

Zkoušeno na desítkách PC s jiným Windows ale pod UEFI a nikdy nebyly přidané soubory v jiném PC vidět.

nedává mi to smysl, tipoval bych přístupová práva.
ale vůbec nepíšeš kam přesně na ten disk zapisuješ, co je to za adresář.

případně proč není možné to rozmnožit do sítě a pokaždé kvůli tomu demontuješ disk.

hned najitelný soubor je u mě v d:\dokumenty, bral bych ještě něco jako c:\tmp
na c:\ nemá uživatel co dělat, stejně ničemu z toho co tam potká nerozumí.

několik lidí ti píše o přístupových právech. je to očekávatelné, protože na disk zapisuješ v jiném pc. přesto ses vůbec nevyjádřil, zda jsi něco takového kontroloval.
https://pc.poradna.net/articles/1526421-windows-opravneni-a-vlastnictvi-objektu
novější os mají pro neadministrátory větší restrikce, než mívaly kdysi xp. (aby si náhodou uživatel sám nevyrobil autorun.inf s popisem disku)

Zmena ID HW logického oddielu, disku, ktoré mašina odmieta retroaktívne v tvojom prípade akceptovať .

Alebo je možné narušenie integrity dát (sú to tie neviditeľné metafyzické, americké, kapitalistické MFT tabuľky $$ v koreni pevných diskov medzi fyzickými výmenami, ktoré sú bežne neviditeľné pre lamy).

http://www.ntfs.com/ntfs-mft.htm

Aporo: Nemusí sa výhradne jednať o zmeny k prístupovým právam k disku, zložkám a súborom.

Odhliadnuc od toho, ze nevidim jediny dovod dnes vyberat systemovy disk a vkladat ho do ineho pocitaca a niečo donho kopirovat to bude pravdepodobne problem s pravami na citanie. Zmen vlastnika adresara na cudzom pc na eveyone.