Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem notebook na VŠ

idem študovať pc siete na VS, potreboval by som poradiť ntb. budem sa naňom učiť programovať v C a Jave a aj nejake programy na sieťarinu vraj budeme použivať, viete mi poradiť čo hľadať, neviem aký silný stroj by to mal byť.. za každý koment ďakujem

Na programování a síťařinu ti stačí cokoli. ( Jo, klidně RapsberryPi za 15 stovek ).

Otazka je co budeš chtít navíc, jestli budeš chtít nejaké Visual Studio a Windows, tak už jsme u minimálně laciných notebooků/PC v řádově kolem osmi tisíc?

Jestli budeš chtít i sem tam nějakou tu gamesu a nějaké simulace na VŠ a tak půlku toho, co bude mít průměrný spolužák, tak už to jde tak od 15 tisíc výš, "sky is the limit" ...

Ale programování, síťařinu, nějaké ty databáze, webovky, apache, django, poštovní server, router, DNS server, DHCP server, NTP server (naráz) na tom Rapsberry taky rozběhneš.

(Jinak řečeno, to co jsi psal není to, co tě omezuje při výběru. Úzké hrdlo je na 99% jinde. Podle vzoru "Potřebuju výkonný počítač na obchodní korespondenci pro sebe a pak ještě nějakej lacinej pro synka na hry.")

Úzké hrdlo je na 99% jinde. Podle vzoru "Potřebuju výkonný počítač na obchodní korespondenci pro sebe a pak ještě nějakej lacinej pro synka na hry.")

nemam uzko v hrdle, pytam sa aby som nekupil somarinu, na hry mi ntb absolutne netreba, nato mam stolny pc doma,ide mi len o ntb do školy,ale radšej si priplatim ako by som kupil niečo čo mi bude sekať a budem to musieť vymeniť za rok,preto som sa pytal aj načo sa pri vyberani zamerať....rozpočet cca 500€ by mal byť uplne dostačujuci...

notebook-hp-250-g6-cierny.html tento ntb by bol vpohode? akurat by som zvazil dokupenie RAM...

ps. dvojjardro stači alebo by bolo lepšie 4jadro?

Ok, tak uvažujem o jednom z tychto :

Notebook-Lenovo-IP-320-15-6-FHD-A12-9720P-8G-256G-AMD2G-W10H-cerna.html

alebo

notebook-hp-15-db0034nc-strieborny-4mf84ea-bcm.html

čo myslite? ten s ryzenom sa mi viac pozdava ale nieje tam ssd...neviem ci nezoberiem zbytocne ryzen ked nanom neplanujem hrat ani strihat videa a ine blbosti...popripade mi viete na v tej predajni niečo najsť,ale strop je 550€,to som este ochotny investovať..prezeral som tam tie ntb dosť ale mavaju bud len 2jadro alebo tie procaky s predponou N(N4200 napr)

jen jedna technická: hp do toho cpe různý vnitřek, lepší je vybírat v pc shopu s větší nabídkou než u prodejce praček.
tady recenzovali model hp 250 s osazeným i3: https://diit.cz/blog/muj-pohled-na-hp-250-g6

jinak se do hw nemontuju, v práci to fasuju tak nemusím žádné parametry řešit - za mě rozhoduje jen váha.
(kromě toho, že hp osobně nemusím a už se mu v celém sortimentu vyhýbám)

(alzu mám v hosts, u jejich reklam automaticky přepínám kanál nebo vypínám zvuk. nedostanou ode mě ani korunu. ale to sem nepatří)

kdybych sháněl přenosný krám a chtěl od něj výdrž na baterku, pak nevím, proč by měl obsahovat přídavnou grafiku. chápu že mx110 je nejnižší, relativně úsporný model, ale musí tam pak být? nestačil by intel?
nevím co jdeš dělat za obor, pro mě by to muselo mít lan port, nechcu používat usb redukce.

Hodně štěstí při studiu. Notebook na vysokou jsem před pár lety vybíral taky a rozhodně úplně jinak. Určitě bych nechtěl stroj, co má 15,6" (nepraktická plachta na přenášení, lidi, co nosili 15,6", už si vedle notebooku občas ani nemohli otevřít sešit), nechtěl bych počítač, co vydrží až 6 hodin (reálně 4, takže dvě přednášky a když zrovna nebude k dispozici zásuvka, po poledni už taháš jen mrtvé závaží). Zaplatil jsem sice nakonec o něco víc, ale mám teď už 5 let starý notebook, co má 13,3", váží 1,3 kg, vydrží reálně 12 hodin, má Core i5, pouze integrovanou grafiku, SSD a odolné kovové tělo. Bývalí spolužáci s Lenovy z plastu už mají vytrhané panty.

alebo sa vykašlať na 4jadro a zobrat nejaku i5 2jadrovu? ... tolko problemov s vybratim jedneho ntb...zacinam mať toho dosť,ale zasa nechcem kupiť hluspoť a o rok sa chytať za hlavu že musim vymeniť ntb...
takže 2 alebo 4 jadro?
8gb ram, ak sa da tak nech je menšej veľkosti
ssd vyhodou
strop 700€