Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte router

Ahoj,

Zase se snažím poradit kamarádovi a sám jsem u toho nebyl.
V rodinném domě je doposud starý Tplink 1043 ( ten světlý ). Do nedávna fungoval. V posledních týdnech se prý stává, že návštěvníci se připojí na internet přes wifi. Internet = web prý jede. Skype se však nepřipojí.
Neviděl jsem to. Neumím to okomentovat. Byl jsem dotázán, jaký nový router.
Takže se ptám jaký nový router tak do 1200,-, max 1500 Kč? Přednost má silná wifi. Nějaké speciální funkce mít nemusí.

Děkuji

wr1043 je běžný router. (ten starý světlý měl pomalý hw, neodpovídající údajnému gigabitu)
jak ti píšou, wa901 a wd9980 je adsl router, čili ten se jako náhrada nehodí.
jestli mají děti mobily i na 5ghz, můžeš zkusit tplink archer c5 (ac1200). ale šíření 5ghz přes zeď není nic moc, nespoléhal bych na to.

v síti bývá stabilní mikrotik (používám rb951g). ale i když má volbu nastavení "quick set", laikům ho k nastavení nedoporučuju.

každopádně bys měl mít na každém patře 1 router/ap na kanálu posunutém o +5, ať se neruší.

značku tenda nech bezdomovcům, to je shit.

Kde bereš (ty nebo kamarád) jistotu, že za problém s připojováním Skype může router? Co když koupíte nový a bude se to chovat stejně?
Nejdřív by to chtělo lepší diagnostiku problému a zjistit, v čem je příčina? Skype nejde jen přes WiFi, přes kabel ano? Je souvislost s počtem současné připojených zařízení? Jaká je rychlost internetu (tarif)? Co agregace...?

Jistotu nemám. Já v tom baráku v životě nebyl.

Chtěl po mě tip na nový router. Je to jeho problém.

Byl jsem u jeho švagra. Tam jsem jeden TPlink dal jako klient a druhý jako klasický router a šlape to. ( Teda už asi rok. Před tím jsem do něho asi rok hučel, že musí vykácet to křoví s lískou a dalším porostem před antenou.. Taky mi dlouho nevěřil. )