Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seřazení souborů podle nějakého parametru

Zdravím, potřeboval bych poradit, jak windows umí seřadit soubory ve složce podle názvu, data, velikosti atd, dají se nějak seřadit i podle jiného parametru? Mám složku s hodně videama, a potřeboval bych je nějak automaticky seřadit podle rozlišení. Jde to nějak?

To vím, klikal jsem na něj, objeví se tam šipečka nahoru nebo dolů, ale videa jsou seřazená podle abecedy. Zkouším to na složce kde je jich míň, pár vteřin načítal a nic. V tom sloupečku s rozlišením se mají vypsat rozlišení videí? Já ho mám prázdný.

Protože windows v tom mají od vist nehorázný bordel, nikdo na tom za těch 10 let ani nemákl.

1. Mraky polí, některá s duplicitním názvem (Název pro název dokumentu, Název pro název písničky)
2. naopak Matoucí názvy (Rozměry - fotka , Šířka - x rozměr fotky, Velikost rámečku = Rozměry, ale pro video)
3. dialogové okno o 10 řádcích (na 100 atributů)
4. nomožnost při prohledávání atributů například hledat podle textu

Tomu se říká windouwsí logika. A jsou tam i větší perly (aneb ztraceno či spíš zkomoleno v překladu). Teda pokud to v novějších verzích neopravili.

Jde o to, že snímek videa se anglicky řekne frame. Což je česky rámeček. Takže frame size je podle překladatelů zcela logicky (a přitom špatně) velikost rámečku a stejně na tom jsou frame width a frame height. Kupodivu frame rate je přeloženo jako frekvence snímků. Ale podobné překladatelské úlety jsou naprosto normální a jsou asi dané tím, jak se na všechno spěchá, překladatel ani neví, co překládá, jednou je to detektivka, napříště technická norma (ty jsou už asi 10 let výhradně v angličtině, protože překladem do všech jazyků EU vzniklo mnoho verzí, které měly stejnou platnost a přitom byly často odlišné), jindy nějaký sw. U jednoho telefonu byla v nastavení položka zadní okno, chvíli mi trvalo, něž jsem si uvědomil, proč se tak jmenuje nastavení podvětlení (backlight).

Chtěl jsem včera napsat, že jde řadit i filtrovat podle čehokoliv, co si dáš jako sloupeček(u fotek např. čas závěrky, clona... videa jsem nikdy nezkoušel ale mám pocit, že velikost (rozlišení) jde taky zopbrazit jako sloupeček a tedy to půjde, pokud to windows z toho videa načte). Minimálně Visty a sedmičky to umí, XP asi taky (přinejmenším to řazení), novější neznám, ale neni důvod, proč by ta funkce zmizela. Ovšem byl jsem v linuxu a tedy jsem to nemohl ověřit, abych nešířil bludy, přecejenom průzkumníka používám sporadicky. Kupodivu linux (jeho průzkumník) tyto možnosti nemá, tam jdou zobrazit opravdu jen vnější charakteristiky souborů (jméno, velikost, vlastník, ...) žádná metadata. Normálně na tohle používám DoubleCommander nebo třeba geosetter (na fotky), průzkumník windowsu bitostně nesnášim, teda já moc nemusim ani ten linuxovej. Tam je většinou na to potřeba nějaký plugin, což situaci trochu komplikuje, ale my vychovaní na m602 prostě musíme mít nějaký ten dvoupanelový souborový manažer.

Mám ještě takovou jednu radu, je dobré podívat se na vlastnosti souboru, jak tam tomu windows řiká a pak totéž hledat v tom seznamu k zaškrtnutí.

jojo, já jsem se díval na ty vlastnosti souboru vždycky v přehrávači videa, a ten tomu říká normálně:)
Stejně nechápu proč jsou tam samostatné sloupečky pro rozlišení u fotek a pro rozlišení u videí. To je přece to samé tak by stačil jeden sloupeček pro fotky i videa.
Já sem potřeboval promazat staré péčka v mizerné kvalitě tak vzít to od nejnižšího rozlišení mi přišlo jako nejlepší nápad.

Jde ti o to, mít je zobrazené v průzkumníku (či jiném libovolném programu) dle daného kritéria? Nebo stačí jen textový seznam souborů?

Ten jiný parametr je nějaké pole z atributu nebo až v krajním případě procedurálně získaný text (například md5(ctime . md5(file_Get_contents() . File.Bitrate ))?

Ten tip s přejmenováním není špatný (pokud to ovšem nebude vadit třeba jména souborů musí zůstat) nebo je možné pak zpětně přejmenovat.

Další možnost podle mě je přidat do nějakého custom atributu, který widows vidí (například u videa název klipu- Nadpis, Podtitul).

Na manipulaci s těmito poli se hodí total commander (+ rozšíření typu *.WDX, která umí custom fields + rovnou řazení), který umožní i přejmenování.

kdybych je měl ručně přejmenovávat nebo tam doplňovat nějaké parametry, tak už si je můžu rovnou po jednom prohlídnout. Nepotřebuju žádný text, potřebuju je jen seřadit podle rozlišení (nejlíp vertikálního). Stejně jako je Windows umí seřadit třeba podle názvu nebo velikosti v bajtech.

To stále není odpověď na otázku nutnost to mít seřazené v Exploreru, nebo zda jen stačí textový seznam.

Samozřejmě přejmenování jsem myslel automatické. Přece počítače jsou od toho, aby úlohy automatizovaly a total commander je v hromadném přejmenování jednička.

Má li to být rozlišení pak zkus atribut:
Výška rámečku - Nikoli Výška, už jsem psal, v Windows je to stále jak za krále Klacka od Vista na starou bačkoru (uvidíš, až si pravým oknem vybereš na záhlaví atributů "Vybrat sloupce...")

Vyzkoušeno, u půlky souborů mi to ukazuje výšku videa (protože windows neumí MKV , OGV, AVI)