Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava - Editace videí / grafika

Zdravím,

chtěl bych se s Vámi poradit ohledně PC sestavy okolo 20 000,- kč. Již jsem se v nápisu zmiňoval, že sestava by měla být používána především pro render videa a nebo úpravě fotek či grafiky (Ae, Ps, Pr, Ai, ...).
Celkem dost jsem spolupracoval se stránkou userbenchmark, ale hardware je moje opravdu slabá stránka.
Nicméně tady je prototyp, který jsem si vytvořil pro sebe:

CPU: Intel Core i5-8600K
GPU: Nvidia GTX 1060-6GB
HDD: Seagate Barracuda 2TB
RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 3000 C15 2x8GB
MBD: Gigabyte GA-H310M S2H

Nikdy bych si nic nekoupil, aniž bych se poradil se zkušenějšími a už z praxe vím, že tady najdu i profíky z oboru.
SSD bych chtěl také, ale z nějakého důvodu jsem se neodvážil vybírat :)).

Děkuji předem za každou radu či připomínku! :-)

zostava vhodná tak na adobe photoshop elements a adobe premiere elements,miesto tej hernej grafickej karty si tam radšej zakúp aspoň AMD fireMV-stojí o tretinu menej ako tá herná grafika a môžeš skúiť aj "dospelú" Adobe Premiere,s tou zostavou v "pôvodnom znení" by to bolo trápenie.....

No jo, ale proč by mi tedy raději doporučovali profi grafiku na render? To už bych si rovnou mohl koupit tu 1060, která je dokonce tak o 3% lepší než RX580.
Fakt nevím... :-D Ještě nikdy jsem kompa na profi účel nestavěl, tak jsem hodně na vážkách.

osobně bych stavěl na AMD CPU, víc jader, víc adidas v tomto případě platí a poměr cena/výkon jednoznačně určuje vítěze.

https://forums.adobe.com/thread/2366397
https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Premiere-Pro-CC-2017-1-2-CPU-Comparison-Skylake-X-Kaby-Lake-X-Broadwell-E-Kaby-Lake-Ryzen-7-969/

jinak co se grafiky týká, taky souhlas s Audaxem. Na práci profi kartu a ne nějakou herní šlupku bez profi driverů.

TR1900X je super, ale deska a RAM ti to prodraží tak, že se do 20 tisíc nevejdeš. Racionální volba je to co poskládal M-Pol. Variantně bych ještě popřemýšlel o tom, že bych pořídil R2700(X) a prozatím to chvíli válčil s nějakou lacinou/bazarovou grafikou za cenu do 1000Kč.

Souhlas s předřečníky. Na rendering a práci s videem raději Ryzena (nebo intelí i7), samozřejmě profi grafiku. Určitě SSD (ty mořské gatě nemůžeš myslet vážně), a to takové, že velké - při renderu je rychlost (čas zpracování) oproti klasickému magnetickému disku někde ouplně jinde.

Určitě tam SSD nacpu. Jedno koupím a další můžu sehnat levněji přes kamaráda, takže to bylo mělo být OK. Ale není zase trochu přepal tam dávat jen SSD? Příjde mi, že kdybych renderoval do SSD a následně si to uložil do HDD, tak by to mohla být optimálnější varianta. Co mám tak zkušenosti, tak kvalita si žádá prostor, což u SSD znamená opravdu velký obnos peněz... :-D

No nic. Díky za všechny rady a asi do toho skočím po hlavě :-D.
Místo intelu půjdu do AMD a grafiku si ještě tak minimálně 100x "pogooglím".

Kdyby ještě někdo něco měl, tak pište, budu to tu sledovat.

Díky!

- Klidne to muzes nechat tak jak to je (tedy az na ten K procesor) ale Ryzen by te vysel podstatne levneji, jestli nedelas nejaké opravdu hodne velké projekty v 4K tak postaci i ta tvoje.

- Jestli nepouzivas rending a vypocty pomoci CUDA, tak zakup klidne RX@570 nebo [FirePro 5100] -- OpenGL 4.4 (*inak muzes nechat i tu GTX@1060, ale postacila by i GTX@1050, popripade Nvidia[ Quandro WX@4100] se drzi paradne treba v CAO|PAO + podpora OpenGL 4.5. CPU Intel se drzi v optimizaci u SW od "Adobe" trochu lépe, 6Cores vs 8Cores je v benchmarcich rozdil minimalni, ale slo by na tom usetrit, ted padly ceny nekterych Ryzen, podivej se treba po Ryzen 7. Ryzen 7 1700X 5 690,- /* 8Core + 16Threads.

- Uloziste na rendovani projektu zvol alespon disk typu MSata M.2 500Gb