Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava - Editace videí / grafika

Zdravím,

chtěl bych se s Vámi poradit ohledně PC sestavy okolo 20 000,- kč. Již jsem se v nápisu zmiňoval, že sestava by měla být používána především pro render videa a nebo úpravě fotek či grafiky (Ae, Ps, Pr, Ai, ...).
Celkem dost jsem spolupracoval se stránkou userbenchmark, ale hardware je moje opravdu slabá stránka.
Nicméně tady je prototyp, který jsem si vytvořil pro sebe:

CPU: Intel Core i5-8600K
GPU: Nvidia GTX 1060-6GB
HDD: Seagate Barracuda 2TB
RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 3000 C15 2x8GB
MBD: Gigabyte GA-H310M S2H

Nikdy bych si nic nekoupil, aniž bych se poradil se zkušenějšími a už z praxe vím, že tady najdu i profíky z oboru.
SSD bych chtěl také, ale z nějakého důvodu jsem se neodvážil vybírat :)).

Děkuji předem za každou radu či připomínku! :-)

osobně bych stavěl na AMD CPU, víc jader, víc adidas v tomto případě platí a poměr cena/výkon jednoznačně určuje vítěze.

https://forums.adobe.com/thread/2366397
https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Premiere-Pro-CC-2017-1-2-CPU-Comparison-Skylake-X-Kaby-Lake-X-Broadwell-E-Kaby-Lake-Ryzen-7-969/

jinak co se grafiky týká, taky souhlas s Audaxem. Na práci profi kartu a ne nějakou herní šlupku bez profi driverů.

TR1900X je super, ale deska a RAM ti to prodraží tak, že se do 20 tisíc nevejdeš. Racionální volba je to co poskládal M-Pol. Variantně bych ještě popřemýšlel o tom, že bych pořídil R2700(X) a prozatím to chvíli válčil s nějakou lacinou/bazarovou grafikou za cenu do 1000Kč.